Drugi Charytatywny Bieg Mikołajkowy i Nordic Walking w Modliborzycach zgromadził dwukrotnie większą liczbę uczestników, a zebrana podczas imprezy kwota przekroczyła 6 tysięcy 200 złotych.

W ten sposób, promując aktywne spędzanie wolnego czasu, uczestnicy pomogli mieszkańcowi gminy, który wymaga długiej rehabilitacji po poważnym wypadku.W biegu, który z inicjatywy Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Modliborzyce odbył się w niedzielę 3 grudnia, wzięło udział prawie 200 biegaczy i chodziarzy w różnym wieku. - Startowali indywidualnie, grupowo i rodzinnie, pokonując symboliczny dystans 5 kilometrów. Podobnie jak przed rokiem i tym razem nie brakowało emocji na starcie i radości na finiszu. Po cichu liczyliśmy na większe zainteresowanie niż za pierwszym razem, ale frekwencja i efekty zbiórki przerosły naszego oczekiwania - relacjonują organizatorzy.

Wśród uczestników było ponad 60 najmłodszych zawodniczek i zawodników grupy Judo Team Modliborzyce, a z opłat startowych oraz kwesty, która odbyła się na rynku w Modliborzycach udało się zebrać 6 tysięcy 223 złote i 82 grosze.

W tym roku tytuł najlepszego biegacza zdobył Szymon Zięba z Komorowa, drugie miejsce zajął Bogdan Zmitrowicz z Nowej Dęby, a trzeci na mecie zameldował się Dariusz Listopad z Lublina. Wśród kobiet najszybciej do mety dobiegła Małgorzata Siembida z Ulanowa, a na drugiej i trzeciej pozycjach uplasowały się biegaczki UKS "TIKI TAKA" z Kolbuszowej - Monika Węgrzyn i Karolina Zuber.

Nordic Walking wśród pań wygrała Dorota Rejman z Tarnobrzega, drugie miejsce zajęła Barbara Woć z Lublina, a trzecia była Ewa Skupińska-Misiak ze Stojeszyna Drugiego. Na trasę wyruszyło również trzech panów, z których pierwszy na mecie był Jacek Wiśniewski z Sandomierza, drugie miejsce zajął Marian Urbaniak z Trześni, a trzecie - Krzysztof Woć z Lublina.

Po raz pierwszy była również prowadzona oddzielna klasyfikacja najlepszych biegaczek i biegaczy z gminy Modliborzyce, w których triumfowali Magdalena Giżka i Karol Gąbka.

Organizatorzy podkreślają, że przeprowadzenie niedzielnej imprezy nie byłoby możliwe bez pomocy burmistrza Modliborzyc Witolda Kowalika i urzędu miejskiego oraz wsparcia fundatorów. Firma "X-light" Fotgrafia&Reklama z Janowa Lubelskiego sfinansowała medale i puchary, spółka "Caterpillar" także z Janowa Lubelskiego - pakiety startowe, Pizzeria "Cztery Kąty" oferowała pyszna grochówkę i herbatę, a Restauracja "Biała Róża" udostępniła lokal i możliwość rozgrzania się gorącymi napojami. Słowa podziękowania należą się również wszystkim fundatorom nagród w loterii losowej, strażakom OSP z Modliborzyc, Wierzchowisk Pierwszych i Stojeszyna, którzy dbali
o bezpieczeństwo uczestników na trasie, a także ratownikom medycznym oraz wolontariuszom z Zespołu Szkół w Modliborzycach wraz z opiekunami.