Chłopcy z Wierzchowisk i dziewczynki z Modliborzyc zwyciężyły w tegorocznym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Modliborzyc. W zawodach, które odbyły się w środę 21 marca w Zespole Szkół w Modliborzycach, rywalizowały 4 zespoły chłopców U10 i 3 ekipy dziewczynek U12.

Za zwycięzcami z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wierzchowiskach uplasowały się ekipy PSP Potoczek, PSP Stojeszyn i PSP Modliborzyce. Chłopięca reprezentacja PSP Wierzchowiska wystąpiła w składzie: Karol Biały, Damian Breś, Antoni Jaskowski, Adam Lenart, Bartłomiej Rawski, Michał Rawski, Adrian Wielgus i Jakub Żołynia. Oprócz wygranej w klasyfikacji zespołowej, ma w swoich szeregach także króla strzelców, którym został zdobywca 5 goli Karol Biały. Na turniej dziewczęcych drużyn nie dojechały ekipy z Momot Górnych i Wierzchowisk, dlatego do rywalizacji przystąpiły 3 zespoły. Zwyciężyła pierwsza reprezentacja PSP Modliborzyce, druga była PSP w Potoczku, a na trzeciej pozycji uplasowała się druga ekipa PSP Modliborzyce. Podobnie jak w zawodach chłopców, tytuł króla strzelców przypadł zawodniczce zwycięskiej drużyny - Gabrieli Kawęckiej, która strzeliła 5 bramek. ---  Oprócz niej w zespole prowadzonym przez Tomasza Nalepę zagrały: Aleksandra Jocek, Ada Kapusta, Gabriela Kawęcka, Agata Zarzeczna, Kamila Kędziora, Patrycja Zioło, Magda Mazur, Agata Pikula, Kinga Spryszak i Karolina Chudy. Środowy turniej o puchar burmistrza był jednym z etapów przygotowań do finałów wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku, w których wystąpią trzy drużyny z Modliborzyc. W rywalizacji dziewczęcych drużyn zagrają reprezentacje U8 i U12 prowadzone przez Tomasza Nalepę oraz chłopcy w kategorii U10, których opiekunem jest Marek Mazur. Zawody są planowane na 12 i 13 kwietnia w Międzyrzecu Podlaskim.

411x0puchar-burmistrza-w-pn2018-a-wierzchowiska-ch