Drukuj
Kategoria: Aktualności
Odsłony: 1219

5-6 października w Ośrodku Sportu i Rekreacji Praga-Południe m.st. Warszawy odbyły się 62 Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w Judo. Reprezentujący barwy Judo Team Modliborzyce trener Sebastian Rogoża bilansem 2 wygranych i 2 przegranych walk uplasował się tuż za podium zajmując V miejsce w kat. wagowej do 60 kg.

Brązowy medalista Mistrzostw Polski z ubiegłego roku i wicemistrz Polski z roku 2016 - Sebastian Rogoża w pierwszej walce uległ zawodnikowi Azs AWF Wrocław Michałowi Dyba , następnie trafił do repasażu gdzie pokonał aktualnego Akademickiego Mistrza Polski zawodnika KS Gwardia Wrocław Marka Wawrzkiewicza. W kolejnym pojedynku zmierzył się z doświadczonym byłym Mistrzem Polski i medalistą Pucharów Europy Bartłomiejem Kotem, z którym już od najmłodszych lat toczył zacięte boje ulegając aż do teraz kiedy w szybki i spektakularny sposób rzucił swojego przeciwnika na Ippon. W walce o brąz zawodnik Judo Team Modliborzyce musiał uznać wyższość zawodnika GKS Czarni Bytom młodego, jednak o bardzo bogatej karierze sportowej: 3 krotnego Mistrza Polski i aktualnego medalisty Pucharu Europy Juniorów Patryka Łoziaka.
Do medalu zabrakło naprawdę nie wiele , walki naszego zawodnika były dobre jednak to jest sport i czasem brakuje odrobiny szczęścia. Wierzymy, że porażka Sebastiana dodatkowo go podbuduje i będziemy mogli cieszyć się jeszcze z niejednego medalu na szczeblu ogólnopolskim a może nawet międzynarodowym.