Sześć drużyn rywalizowało w miniony weekend w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Modliborzyc. Główne trofeum zdobył zespół "Chrześniaki", złożony z zawodników z powiatu janowskiego, który w decydującym spotkaniu pokonał pierwszą drużynę Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Modliborzyce.

Dla obydwu ekip był to drugi mecz w tym turnieju. W fazie grupowej GUKS Modliborzyce wygrał z "Chrześniakami" w setach 15:10 i 15:7. Spotkanie o pierwsze miejsce było bardzo zacięte. Pierwszego seta wygrali gospodarze, ale w drugim lepsi okazali się rywale i o ostatecznym zwycięstwie decydował tie break, który zakończył się triumfem "Chrześniaków" 15:13.

W zwycięskiej drużynie zagrali: Michał Wojtan, Bartosz Hulak, Piotr Rząd, Wojciech Biały, Marek Kozyra, Wojciech Jórasz, Jarosław Zegan i Bartyłomiej Rząd.

W składzie pierwszego zespołu GUKS Modliborzyce znaleźli się: Zenon Biegas, Marcin Dziura, Mateusz Gałus, Piotr Jaskowski, Mateusz Jaskowski, Mateusz Kutyła, Sebastian Sołtys i Łukasz Wróbel.

Na trzecim stopniu podium stanęła ekipa pod nazwą "Nie ma lipy", a na kolejnych miejscach uplasowały się druga drużyna GUKS Modliborzyce, KS GOK Trzydnik Duży i Old Boys Janów Lubelski.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Marek Kozyra z drużyny "Chrześniaków".

Trzy najlepsze zespoły, które rywalizowały w hali Zespołu Szkół w Modliborzycach, otrzymały puchary, a zawodnicy medale. Dla wszystkich drużyn organizatorzy przygotowali pamiątkowe statuetki i dyplomy, a wręczyli je burmistrz Modliborzyc Witold Kowalik i prezes GUKS Modliborzyce Grzegorz Nieborak.