Drukuj
Kategoria: Aktualności
Odsłony: 1563

Na sportowo spędzili tegoroczny Dzień Dziecka uczniowie szkół z miasta i gminy Modliborzyce.

Organizowane po raz piąty Gminne Święto Sportu odbyło się 1 czerwca na miejscowym stadionie, a uczestniczyły w nim reprezentacje prawie wszystkich placówek oświatowych.Rywalizacja odbywała się w 26 konkurencjach indywidualnych i drużynowych.

Podobnie jak przed rokiem klasyfikację zespołową wygrał Zespół Placówek Oświatowych w Stojeszynie Pierwszym, który zdobył 22 medale. Pozostałe reprezentacje wywalczyły więcej krążków, ale uczniowie ze Stojeszyna zdobyli aż 11 złotych, 4 srebrne i 7 brązowych. Na drugim miejscu uplasował się Zespół Szkół w Modliborzycach, a trzecie miejsce zajął Zespół Szkół w Wierzchowiskach Drugich.

Uczniowie ze Stojeszyna wygrali: rzut piłeczką palantową dziewczynek z klas I - III, biegi na 60 i 400 metrów oraz sztafetę 4x100 metrów dziewcząt z klas IV - VI, rzut piłeczką palantową chłopców z klas IV - VI, skok w dal dziewcząt z klas IV - VI, bieg na 100 metrów gimnazjalistek i gimnazjalistów, bieg na 400 metrów dziewcząt z gimnazjum oraz sztafetę 4x100 metrów i pchnięcie kulą gimnazjalistów.

Reprezentanci ZS Modliborzyce byli najlepsi w biegu na 40 metrów dziewczynek i torze sprawnościowym dziewczynek i chłopców z najmłodszych klas "podstawówki", biegach na 60 i 400 metrów oraz sztafecie 4x100 metrów rzucie piłeczką palantową dziewcząt z klas IV - VI, biegu na 400 metrów gimnazjalistów i sztafecie 4x100 metrów gimnazjalistek.

Uczniowie ZS w Wierzchowiskach Drugich zwyciężali w biegu na 40 metrów i rzucie piłeczką palantową chłopców z klas I - III, skoku w dal starszych uczniów szkoły podstawowej, skoku w dal gimnazjalistek i gimnazjalistów oraz pchnięciu kulą gimnazjalistek.

Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, a drużyny szkolne puchary, które wręczali, m.in. burmistrz Modliborzyc Witold Kowalik i Gminny Organizator Sportu Piotr Jaskowski. Po wysiłku fizycznym wszyscy raczyli się kiełbaską z grilla, lodami i napojami.