Siatkarze Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego z Modliborzyc są na najlepszej drodze do drugiego z rzędu triumfu w Powiatowej Lidze Amatorów Siatkówki. GUKS jest liderem tegorocznych rozgrywek, a do zakończenia cyklu pozostała już tylko jedna seria spotkań.

W rywalizacji bierze udział sześć zespołów, które zagrały ze sobą już w dwóch z trzech turniejów całego cyklu. W ostatniej kolejce zmagań GUKS Modliborzyce wygrał 3:0 z drugą drużyną KS GOK Trzydnik Duży i w takim samym stosunku pokonał "Górkę" Kraśnik. Ekipa z Modliborzyc jest jedynym zespołem, który wygrał wszystkie dotychczasowe mecze, tracąc przy tym zaledwie 1 seta. Drugie miejsce zajmuje pierwszy zespół KS GOK Trzydnik Duży, który ma na koncie o dwa sety wygrane mniej, ale i 4 sety przegrane. Walka o trzecią pozycję może być bardzo ciekawa, ponieważ szanse na ostatnie miejsce na podium mają aż trzy ekipy. O tym czy GUKS obroni mistrzowski tytuł wywalczony przed rokiem przekonamy się po ostatniej serii spotkań, która jest planowana na 26 marca. --- W drużynie lidera GUKS Modliborzyce w tegorocznej edycji PLAS grają: Szymon Bęcała, Zenon Biegas, Marcin Dziura, Mateusz Gałus, Dariusz Gumienik, Mateusz Jaskowski, Piotr Jaskowski, Mateusz Kutyła, Przemysław Kutyła, Grzegorz Nieborak, Damian Piotrowski, Paweł Piotrowski, Sebastian Sołtys, Michał Surtel, Artur Światek i Łukasz Wróbel. Drużyna z Modliborzyc walczy także o zwycięstwo w tegorocznej edycji Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Frampola. W tym przypadku siatkarze GUKS również są liderem, ale różnice między poszczególnymi zespołami są niewielkie. O wszystkim rozstrzygnie ostatnia seria spotkań, w której ekipa z Modliborzyc zagra z "Wysoczanką", zajmującą na razie czwartą pozycję. Druga w tabeli WKS "Opona" Radzięcin zmierzy się z trzecim Niemirowem i "Meczbolem" Frampol. Wszystkie mecze ostatniej kolejki odbędą się 1 kwietnia, a tydzień później jest planowany turniej finałowy.