Drukuj
Kategoria: Aktualności
Odsłony: 966

Były emocje na starcie i radość na finiszu, nie tylko ze względu na wynik, ale także możliwość wsparcia chorej dziewczynki. W Modliborzycach odbył się trzeci Charytatywny Bieg Mikołajkowy i Nordic Walking. Efektem jest zbiórka ponad 6,5 tysiąca złotych, które otrzyma rodzina 2-letniej Mai.- Dokładnie zebraliśmy 6 tysięcy 630 złotych i 27 groszy, czyli o ponad 400 złotych więcej niż przed rokiem.

To pieniądze z wpisowego, które wnosili uczestnicy imprezy oraz kwesty przeprowadzonej przez wolontariuszy wśród kibiców. Formalnie wpisowe wynosiło 25 złotych, ale byli też tacy, którzy wpłacali większe kwoty. Po biegu były rozmowy, wywiady, uśmiechy, uściski, miła rodzinna atmosfera, gorąca grochówka i herbatka dla każdego - relacjonują organizatorzy.

Podobnie jak przed rokiem na starcie stanęło około 200 zawodniczek i zawodników, którzy w większości mieli na głowach mikołajkowe czapki, a niektórzy prawie całe stroje świętego.

Rywalizacja zarówno biegaczy, jak i miłośników nordic walking odbywała się na dystansie 5 kilometrów, które uczestnicy pokonali w bardzo dobrym tempie, uzyskując znakomite czasy.

Spośród biegaczy pierwszy linię mety minął Michał Biały z SKB Kraśnik z rewelacyjnym wynikiem 15 minut i 28 sekund. Kolejne dwie pozycje zajęli zawodnicy SKB Stalowa Wola - Bogdan Dziuba i Marcin Nowak. Wśród kobiet bieg wygrała Małgorzata Siembida także z SKB Stalowa Wola z czasem 19 minut i 22 sekund. Druga na mecie zameldowała się jej koleżanka klubowa Barbara Skrzypczak, a na trzecim stopniu podium stanęła Agnieszka Przytuła z Janowa Lubelskiego.

Biegacze reprezentowali różne kluby, ale najliczniejszą, bo 41-osobową grupę stanowili zawodnicy "Judo Team" Modliborzyce z trenerem Sebastianem Rogożą, dla których drugi start w charytatywnym biegu mikołajkowym był jednocześnie elementem przygotowań do nowego sezonu.

Rywalizację miłośników "dwóch kijków", czyli nordic walking wśród pań wygrała Barbara Wójcik z Krzczonowa, a kolejne dwa miejsca na podium zajęły mieszkanki Tarnobrzega - Dorota Rejman i Katarzyna Proszczak. Bezkonkurencyjny w kategorii mężczyzn okazał się Jacek Wiśniewski z Sandomierza, który wyprzedził Stanisława Młynarskiego z Zarzecza i Krzysztofa Wocia z Lublina.

Na liście startowej byli m.in. radni Modliborzyc z przewodniczącym rady Adamem Kapustą, a wśród licznie zgromadzonych widzów, zagrzewających uczestników do pokonania kolejnych okrążeń, byli burmistrz Witold Kowalik i sekretarz gminy Marzena Dolecka-Jocek.

Charytatywny bieg dla 2-letniej Mai zorganizowali Gminny Uczniowski Klub Sportowy i Urząd Miejski oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Modliborzycach, wspierani przez wiele firm, organizacji i ludzi dobrej woli. Słowa podziękowania należą się m.in.: Lokalnej Grupie Działania "Leśny Krąg" i Urzędowi Miejskiemu z Janowa Lubelskiego, druhom z jednostek OSP w Wierzchowiskach Pierwszych, Stojeszynie, Wolicy Drugiej i Modliborzycach, firmie "X-Light Reklama Fotografia" Przemysława Kołtysia z Janowa Lubelskiego, Biuru Usług Projektowych Michała i Marii Wołoszynków z Kolonii Zamek, firmie "GLOV" z Janowa Lubelskiego, Stowarzyszeniu Aktywizacji Społecznej SAS także z Janowa Lubelskiego, Pizzerii "Cztery Kąty" Macieja Wołoszynka oraz wolontariuszom z Młodzieżowej Rady Miejskiej i Zespołu Szkół w Modliborzycach wraz z opiekunami.

600x0bieg-mikolajkowy2018-1
600x0bieg-mikolajkowy2018-2
600x0bieg-mikolajkowy2018-3
600x0bieg-mikolajkowy2018-4
600x0bieg-mikolajkowy2018-5
600x0bieg-mikolajkowy2018-7
600x0bieg-mikolajkowy2018-6
600x0bieg-mikolajkowy2018-8