Drukuj
Kategoria: Aktualności
Odsłony: 940

Policja zwraca się z apelem o rozwagę podczas robienia zakupów. W ostatnim czasie janowscy policjanci odnotowywali kradzieże kieszonkowe na targowisku miejskim. W czwartek kiedy to odbywa się targ i znajduje się tam największa liczba osób, okazję taką szybko wykorzystują złodzieje.

Osoby skupione na robieniu zakupów często zapominają o bezpieczeństwie swojego mienia. Łupem złodziei padają głównie portfele z gotówką i dokumentami. Zwracamy się z prośbą o rozsądek podczas robienia zakupów. Radzimy nie zabierać ze sobą większych sum pieniędzy – a jeżeli jest taka konieczność rozdzielmy ją na mniejsze kwoty i ukryjmy w kilku miejscach. Portfele chowajmy w bocznych przegrodach lub wewnętrznych kieszeniach ubrań. Jeżeli sytuacja tego nie wymaga - nie zabierajmy ze sobą wszystkich dokumentów i kart kredytowych. Bądźmy czujni w sytuacjach gdy wokół nas robi się tłoczniej.

 Aby skutecznie uchronić się przed kieszonkowcem dobrze jest pamiętać o kilku zasadach, które zminimalizują ryzyko stania się ofiarą złodzieja:

Kieszonkowcy pracują zazwyczaj w grupie, wykorzystują zamieszanie i tłok, działają w autobusach, sklepach, na dworcach, bazarach, targowiskach. W tych miejscach:

Policjanci zwracają się też z apelem do ludzi, którzy byli świadkami kradzieży lub wiedzą coś na ten temat o kontakt osobisty lub pod numerami alarmowymi 997 i 112.