Od 1 lipca program Rodzina 500+ obejmie wszystkie dzieci do 18 roku życia bez względu na dochód rodziny. Dzięki tym zmianom ze świadczenia 500+ skorzysta każde dziecko do ukończenia 18 roku życia.
Wnioski o przyznanie świadczenia na nowych zasadach będzie można składać elektronicznie od 1 lipca (poprzez kanał bankowości elektronicznej, portal Emp@tia lub portal PUE ZUS), a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (w urzędzie lub listownie pocztą).

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie informuje, że w trosce o przyśpieszenie realizacji spraw z zakresu koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego został wprowadzony następujący system obsługi interesantów:

  • obsługa osobista interesantów jest realizowana w poniedziałki oraz wtorki w godzinach od 11:30 do 15:00.
  • obsługa telefoniczna interesantów odbywa się w poniedziałki oraz wtorki w godzinach od 8:00 do 11:30 pod następującymi numerami telefonów: 81 742 45 83 oraz 81 742 45 84. Dodatkowo została uruchomiona ogólnopolska linia telefoniczna od środy do piątku w godzinach od 8:00 do 9:00 pod numerem telefony 81 742 41 28.
  • mając na uwadze utrudnienia związane z dużym obciążeniem linii telefonicznych zachęcamy petentów do korzystania z formularza kontaktowego znajdującego się na stronie internetowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

RUSZYŁY PIERWSZE WYPŁATY Z PROGRAMU „RODZINA 500 plus”

W związku z pojawiającymi się coraz częściej próbami wyłudzenia pieniędzy od osób chcących złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze, w szczególności przez oferowanie odpłatnych wniosków w witrynach internetowych informuję, że są to próby wprowadzenia w błąd obywateli, w żaden sposób niezwiązane z Programem "Rodzina 500+".

Rządowy program „Rodzina 500 +” ma za zadanie pomóc w wychowywaniu dzieci poprzez przyznawanie świadczeń wychowawczych. Wypłacane pieniądze mają posłużyć jako częściowe pokrycie kosztów związanych z zaspokajaniem potrzeb życiowych oraz wychowywaniem dziecka.