Projekt „Milczenie nie zawsze jest złotem” jest w trakcie realizacji a część działań zaplanowanych na okres letni już dobiegła końca.
Od czerwca 2019 r. systematycznie - raz w miesiącu spotykają się trzy grupy samopomocowe seniorów. Warsztaty prowadzone przez prawnika i psychologa ukierunkowane są m.in. na edukację w zakresie: rozpoznawania zagrożeń w tym zjawiska przemocy, bezpieczeństwa, komunikacji międzyludzkiej i asertywności.

          W czerwcu i lipcu przeprowadzono zajęcia relaksacyjne dla uczestników projektu w łącznym wymiarze 50 godzin. Osoby starsze mogły dowiedzieć się jak stres wpływa na ich życie oraz jakie są skuteczne metody łagodzenia skutków stresu i relaksacji.
          Niewątpliwie niezapomnianych wrażeń dostarczyło kolejne działanie projektowe tj. wyjazd edukacyjno-integracyjny do Zakopanego, który odbył się w dniach 3-5 września 2019 r. Tematem przewodnim była wartość aktywności społecznej seniorów w kontekście przeciwdziałania przemocy w rodzinie. W ramach wyjazdu seniorzy zwiedzili Łagiewniki i Zakopane, odbyli pieszą wędrówkę (ok. 10 km) na Rusinową Polanę i Wiktorówki (gratulujemy kondycji). Natomiast trzeciego dnia mogli podziwiać piękno polskich gór ze szczytu Kasprowego Wierchu i Gubałówki. Ostatnim punktem programu był zakup pamiątek na targu pod Gubałówką. Wszystkim uczestnikom dopisywały humory, było bardzo miło i sympatycznie. Należy podkreślić, że cennym elementem tej wyprawy była wymiana doświadczeń wśród seniorów, wzajemna pomoc i życzliwa współpraca w grupie.
          Ponadto przypominamy że w ramach projektu działa Punkt Poradnictwa Specjalistycznego w którym można uzyskać wsparcie psychologiczne i prawne. Punkt czynny jest dwa razy w miesiącu.
Bliższych informacji na temat projektu udziela Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Modliborzycach, ul. Piłsudskiego 63, 23-310 Modliborzyce, tel. 15 87 15 108.
Udział w projekcie jest bezpłatny.

IMG2866
IMG2982
IMG3129