„Tłusty czwartek” to ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Tradycją tego dnia jest jedzenie pączków i faworków. Tak też było i w naszym Domu. W tym dniu nikt nie liczył kalorii tylko zajadał się pysznymi pączkami, ponieważ zgodnie z przeświadczeniem „kto pragnie w szczęściu i dostatku doczekać roku następnego, ten w Tłusty Czwartek powinien zjeść paczka choć jednego”. Następnie wspólnie z wolontariuszkami z Katolickiego  Stowarzyszenia Młodzieży żegnaliśmy karnawał. Udekorowana sala, tańce, zabawa i śpiew sprawiły, iż na ustach wszystkich Seniorów gościł uśmiech. 

DZIEN-BABCI-I-DZIADKA1
DZIEN-BABCI-I-DZIADKA2
DZIEN-BABCI-I-DZIADKA3
DZIEN-BABCI-I-DZIADKA4
DZIEN-BABCI-I-DZIADKA5
DZIEN-BABCI-I-DZIADKA6
DZIEN-BABCI-I-DZIADKA7
DZIEN-BABCI-I-DZIADKA8
DZIEN-BABCI-I-DZIADKA1 DZIEN-BABCI-I-DZIADKA2 DZIEN-BABCI-I-DZIADKA3 DZIEN-BABCI-I-DZIADKA4 DZIEN-BABCI-I-DZIADKA5 DZIEN-BABCI-I-DZIADKA6 DZIEN-BABCI-I-DZIADKA7 DZIEN-BABCI-I-DZIADKA8

Przekaż 1% podatku na podopiecznych Dziennego Domu ,,Senior-WIGOR" w Modliborzycach.
CARITAS DIECEZJI SANDOMIERSKIEJ
KRS: 0000213751
Z DOPISKIEM: "SENIOR-WIGOR"

W dniu 22 listopada 2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach obchodzono Powiatowy Dzień Seniora. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Burmistrz Modliborzyc Witold Kowalik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Modliborzycach Piotr Rogoża, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Modliborzycach Bożena Skowrońska i ks. prałat Józef Brzozowski. Zaproszonych Seniorów i gości powitała Przewodnicząca Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Modliborzycach Kazimiera Łosek, a następnie głos zabrała Przewodnicząca Powiatowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zofia Widz-Baryła i Burmistrz Modliborzyc Witold Kowalik życząc wszelkiej pomyślności a przede wszystkim zdrowia.
Podczas spotkania Seniorzy z Janowa Lubelskiego zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, a za swój występ otrzymali gromkie brawa. Po części oficjalnej Seniorzy bawili się przy muzyce. Wspólna zabawa z seniorami z innych klubów była wspaniałą okazją do integracji.

11 listopada b.r. wzięliśmy udział w uroczystościach związanych z obchodami 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Delegacje władz miejskich, jednostek samorządowych, szkół oraz instytucji i organizacji, zebrały się pod Urzędem Miejskim w Modliborzycach, skąd w uroczystym przemarszu udały się do kościoła. Po mszy świętej pod Pomnikiem Józefa Piłsudskiego zostały złożone wieńce i kwiaty. Przemówienie wygłosił przewodniczący rady miejskiej Piotr Rogoża oraz masz senior Zygfryd Głowacki. Po oficjalnych przemówieniach wysłuchaliśmy koncertu orkiestry dętej z Wierzchowisk. 

10 listopada za zaproszenie ks. Tomasza Szostka udaliśmy się do Rudnika n. Sanem na obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji ojczyzny. Po mszy świętej obejrzeliśmy przedstawienie pt. ,,Tobie Ojczyzno…” w wykonaniu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy. Po części oficjalnej udaliśmy się na wspólny posiłek i słodki deser.

20 października b.r. wybraliśmy się do kina w Janowie Lubelskim na film pt. ,,Dwie koronny”. Film przedstawiał życie ks. Maksymiliana Kolbe. W roli głównej wystąpił Adam Woronowicz. Filmowa historia była podzielona na część dokumentalną i fabularną.
Obejrzany film dostarczył wielu niezapomnianych wzruszeń i przeżyć.  

DOM


W tle starych, drzew za płotem
Na skraju Kościoła
Gdzie słuchać gwar i śpiew
Stoi Dom Seniora

Dom Senior-WIGOR
Miejsce spotkania z historią
Wiek dwudziesty,
przeplata się z teraźniejszością

Piękne stroje, uśmiechnięte twarze, słoneczna pogoda, wspaniała atmosfera, tak w tym roku w naszej placówce wyglądał Dzień Seniora. Nasze świętowanie rozpoczęło się od występu dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Modliborzycach, którzy zaprezentowali montaż słowno-muzyczny oraz skecz pt. ,,U lekarza” pod kierunkiem pani Bożeny Pikula. Następnie życzenia z okazji Dnia Seniora złożyli ks. proboszcz Marek Danek i w imieniu władz gminnych burmistrz Modliborzyc pan Witold Kowalik. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Przewodniczący Rady Miejskiej pan Piotr Rogoża, Sekretarz Gminy pani Marzena Dolecka-Jocek, Skarbnik Gminy pani Barbara Świątek i ks. prałat Józef Brzozowski.
Swoją twórczość zaprezentowali zarówno seniorzy jak i pracownicy placówki. Jako pierwsza wystąpiła pani Irena Rusinek z wierszem pt. ,,Dom”. Nie zabrakło również przyśpiewek o seniorach i personelu.
Po części artystycznej wszyscy we wspaniałych nastrojach udali się na poczęstunek.

Seniorzy z Dziennego Domu w Modliborzycach mogli posłuchać twórczości poety Ryszarda Martyny. Tematem przewodnim była książka „ Taniec Chocholi”. Podczas spotkania, które miało miejsce w  Bibliotece w Modliborzycach, autor odczytał niektóre fraszki, aforyzmy i satyry. Na zakończenie, każdy otrzymał książkę a także mógł porozmawiać z autorem.