Silny wiatr

Przeglad kolędniczy

Artyści z województw: lubelskiego i świętokrzyskiego wystąpią w tegorocznym Międzypowiatowym Przeglądzie Tradycyjnych Kolęd i Pastorałek w Modliborzycach. Publiczność, która w niedzielę 21 stycznia skorzysta z zaproszenia miejscowego ośrodka kultury, obejrzy 26 prezentacji.

Policja logo

Niskie temperatury, to duże zagrożenie dla osób bezdomnych, starszych, samotnie mieszkających czy nietrzeźwych. Dlatego nadal apelujemy, aby zgłaszać służbom sytuacje kiedy ktoś może być zagrożony wychłodzeniem.

równać szanse

Stwórz z młodymi ludźmi projekt, dzięki któremu poczują się oni ważni i docenieni!
Trwa nabór w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym Programu „Równać Szanse 2018” na projekty dla młodych ludzi. Takie, o których będzie głośno w całej okolicy! Takie, które odmienią życie uczestników! Takie, z których to oni sami będą dumni! Nieważny jest temat – ważny jest rozmach, zaangażowanie i samodzielność młodych ludzi.

BIBLIOTEKA

Jest bardziej funkcjonalna, ciekawsza i bardziej nowoczesna. Biblioteka u Kazimierza w Modliborzycach ma nową stronę w internecie.Całkowicie zmieniona jest nie tylko szata graficzna witryny, ale także jej struktura, dzięki czemu dostęp do informacji o placówce i jej działalności będzie szybszy i pełniejszy.

KBW

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania? Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!

26 finał

Mieszkańcy gminy Modliborzyce kolejny raz pokazali, że mają wielkie serca. W tym roku wsparli konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotą 6 tysięcy 237 złotych i 5 groszy.

Judo team

Tym razem drużynowo Uczniowski Klub Sportowy Judo Team Modliborzyce odnotował duży sukces na skale wojewódzką zajmując II miejsce w 56 Plebiscycie Kuriera Lubelskiego na Najpopularniejszą Drużynę 2017 roku.

KOLEDOWANIE 2018

Mieszkańcy gminy Modliborzyce i ich goście po raz dziesiąty spotkali się w sobotę 6 stycznia na wspólnym kolędowaniu w centrum miasta.

Wspólne kolędowanie

Tegoroczne kolędowanie w święto Trzech Króli zebrało na modliborzyckim rynku wielu mieszkańców. To już dziesiąty raz a z roku na rok jest nas coraz więcej. W tym roku wyjątkowo, bo po raz pierwszy, dzięki interaktywnej szopce byliśmy widziani i słyszani na całym świecie.