1 czerwca zorganizowaliśmy grilla na którym spotkali się seniorzy i dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej w Modliborzycach wraz z wychowawcą panią Bożeną Pikula. Wśród zaproszonych gości była także pani Bożena Skowrońska kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Modliborzycach.
W tym dniu dzieci zaprezentowały krótki występ pt. ,,Dziecięce marzenia”. Seniorzy także stanęli na wysokości zadania i korzystając z okazji, iż był to Dzień Dziecka wyrecytowali dwa wiersze. Jak na prawdziwego grilla przystało na stole nie zabrakło kiełbasek, kaszanki, kebabów oraz pysznych sałatek i miodownika. Następnie dzieci bawiły się i grały w piłkę a seniorzy śpiewali piosenki. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pyszne wafelki. Był to mile spędzony czas a na pamiątkę pozostały nam wspomnienia i zdjęcia.
W tym dniu Seniorzy także pamiętali o dzieciach z pobliskiego przedszkola i z okazji Dnia Dziecka odwiedzili je z koszem pełnym cukierków.

24 maja b.r. wybraliśmy się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego – malowniczego miasteczka położonego nad samym brzegiem Wisły o bogatej historii i pięknym krajobrazie. Pierwszym punktem wycieczki był rejs statkiem do Janowca ,,z atrakcjami” – na statku zastała nas burza, podczas którego podziwialiśmy niepowtarzalny krajobraz Kazimierza i okolic. Następnie udaliśmy się na spacer po kazimierskim rynku, a także zwiedziliśmy Kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja. Kolejnym punktem wyjazdu był pyszny obiad i zakup pamiątek.
Pomimo, iż pogoda była w kratkę wszyscy byli zadowoleni a podczas drogi powrotnej towarzyszył nam śpiew aż do samego domu.

Korzystając z pięknej słonecznej pogody, zagospodarowaliśmy część ogrodu przy naszym Domu. Seniorzy bardzo chętnie włączyli się w prace polegające na skopaniu ziemi, opielaniu grządek, jak również posianiu kwiatów i posadzeniu wieloletnich bylin. Mamy nadzieję, że nasza praca zaowocuje w pięknie kwitnące kwiaty, które wynagrodzą nam trud włożony w jego powstanie.

W miesiącu maju swoje imieniny obchodzili pan Zygmunt i Pani Zosia. Wbrew popularnemu powiedzeniu o „ Zimnej Zośce” nasza Pani Zosia przyniosła nam nie tylko piękną słoneczną pogodę na zewnątrz ale przede wszystkim bardzo  ciepła i miła atmosfera panowała w Domu. Były składane życzenia, odśpiewane „Sto lat”, słodkie poczęstunki  i upominki dla solenizantów, które wzorem ubiegłego roku zostały wykonane na warsztatach terapii zajęciowej.  

Seniorzy z naszego Domu nie tylko przebywają w placówce ale chętnie wychodzą na zewnątrz aby odśpiewać litanie i pieśni Maryjne przy pobliskiej kapliczce. 

Dużą niespodziankę Naszym seniorom sprawili goście z Wąchocka. Byli to ojcowie z zakonu Cystersów, którzy w skrócie przedstawili nam zakres swojej duszpasterskiej i misyjnej pracy, jak również zachęcali  nas do odwiedzenia swojego klasztoru.

Wesołego Alleluja i smacznego jajka życzyli sobie Seniorzy i pracownicy podczas spotkania wielkanocnego. Swoją obecnością w tym dniu zaszczycił nas ks. proboszcz Marek Danek i ks. prałat Józef Brzozowski którzy wprowadzili w nastrój Świąt Wielkanocnych poprzez modlitwę i poświęcenie przygotowanych pokarmów. Następnie podzieliliśmy się jajeczkiem i zjedliśmy barszcz wielkanocny.

W dniu 9 kwietnia 2017r. odeszła od nas na zawsze uczestniczka naszego Domu. Była ciepłą, uśmiechniętą, głęboko wierzącą i pełną życzliwości seniorką. Droga Heleno byłaś cząstką tej rodziny i pozostaniesz w naszej pamięci.

W tym roku także wzięliśmy udział w konkursie na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną zorganizowanym przez Radę Miejską w Modliborzycach. Nasza palma po raz kolejny została doceniona przez jury i zdobyła II miejsce w kategorii na najpiękniejszą palmę tradycyjną. 

Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia. Nasz Dom odwiedziły dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej w Modliborzycach wraz z wychowawcą Panią Bożeną Pikulą, które zaprezentowały montaż słowno-muzyczny  pt "Witaj Wiosno”. Dziewczynka przebrana za Wiosnę poczęstowała wszystkich cukierkami. Po zakończeniu występu zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie, a mali aktorzy otrzymali słodkie upominki.