Wesołego Alleluja i smacznego jajka życzyli sobie Seniorzy i pracownicy podczas spotkania wielkanocnego. Swoją obecnością w tym dniu zaszczycił nas ks. proboszcz Marek Danek i ks. prałat Józef Brzozowski którzy wprowadzili w nastrój Świąt Wielkanocnych poprzez modlitwę i poświęcenie przygotowanych pokarmów. Następnie podzieliliśmy się jajeczkiem i zjedliśmy barszcz wielkanocny.

W dniu 9 kwietnia 2017r. odeszła od nas na zawsze uczestniczka naszego Domu. Była ciepłą, uśmiechniętą, głęboko wierzącą i pełną życzliwości seniorką. Droga Heleno byłaś cząstką tej rodziny i pozostaniesz w naszej pamięci.

W tym roku także wzięliśmy udział w konkursie na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną zorganizowanym przez Radę Miejską w Modliborzycach. Nasza palma po raz kolejny została doceniona przez jury i zdobyła II miejsce w kategorii na najpiękniejszą palmę tradycyjną. 

Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia. Nasz Dom odwiedziły dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej w Modliborzycach wraz z wychowawcą Panią Bożeną Pikulą, które zaprezentowały montaż słowno-muzyczny  pt "Witaj Wiosno”. Dziewczynka przebrana za Wiosnę poczęstowała wszystkich cukierkami. Po zakończeniu występu zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie, a mali aktorzy otrzymali słodkie upominki. 

Już po raz drugi w tym roku nasz Dom odwiedzili policjanci z Posterunku Policji w Modliborzycach. Celem spotkania było przypomnienie oraz uświadomienie Seniorom o nowych zagrożeniach czyhających na osoby starsze. Przeprowadzona została również pogadanka, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, tak aby nie stwarzać zagrożenia innym uczestnikom ruchu. Spotkania te cieszą się dużym zainteresowaniem, Seniorzy bardzo chętnie włączają się w dyskusję i zadają pytania. 

Zgonie z tradycją ubiegłego roku pan Zygfryd i pani Helena obchodzili imieniny. Oprócz życzeń solenizanci otrzymali własnoręcznie wykonane upominki z orgiami modułowego a na stole nie zabrakło słodkich pyszności. Bez wątpienia te dni były wyjątkowe i przyniosły wiele radości.

Zgodnie z corocznym zwyczajem obchodziliśmy tłusty czwartek, który zapowiada ostatni tydzień karnawału. Wedle tradycji w tym dniu dozwolone jest objadanie się pączkami i faworkami, które w niektórych regionach znane są jako chrust. Seniorzy z naszego Domu także hucznie żegnali karnawał. Odbyła się zabawa taneczna połączona ze śpiewem a na stole nie zabrakło tradycyjnych pyszności. Na pięknie udekorowanej sali odtańczyliśmy wspólnego poloneza. Zabawa ostatkowa sprawiła wszystkim wiele radości.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka nasz Dom odwiedziły dzieci z panią Dyrektor i paniami z przedszkola w Modliborzycach. Dziewczynki ubrane w piękne stroje, zaprezentowały część artystyczną składającą się z piosenek i wierszy. Na zakończenie występu dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Wszystkim Seniorom bardzo podobał się występ, czego odzwierciedleniem był wspólny śpiew.

Wigilia to okres w którym spotykamy się z najbliższymi. 15 grudnia 2016r. w naszym Domu odbyła się Wigilia Gminna. W uroczystości wziął udział dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej ks. Bogusław Pitucha, Burmistrz Modliborzyc pan Witold Kowalik, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Piotr Rogoża, ks. proboszcz Marek Danek, ks. prałat Józef Brzozowski, ks. Stanisław Kowal, kierownik GOPS w Modliborzycach pani Bożena Skowrońska, Skarbnik Gminy pani Barbara Świątek oraz mieszkańcy z terenu naszej gminy.
Uroczystość uświetnił występ dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Modliborzycach. Na stole nie zabrakło tradycyjnych dań wigilijnych. Wszyscy podzielili się opłatkiem i śpiewali kolędy i pastorałki przy akompaniamencie pana Jerzego Mazura. Wspólnie spędzone chwile wprowadziły nas w okres Świąt Bożego Narodzenia.

          Dzień Seniora to szczególne święto osób starszych, którym należy się szacunek i uznanie.  Ten dzień obchodzony jest w kilku wariantach: 1 października Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora i 20 października Europejski Dzień Seniora. W naszym domu Seniorzy mieli swoje święto 20 października. W tym szczególnym dniu życzenia złożyli i wręczyli słodkie upominki Burmistrz Modliborzyc – Witold Kowalik, ks. proboszcz Marek Danek, Przewodniczący Rady Miejskiej – Piotr Rogoża i kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Modliborzycach – Bożena Skowrońska. Ponadto młodzież gimnazjalna zaprezentowała krótką część artystyczną a ks. prałat Józef Brzozowski odczytał wiersz swojego autorstwa o naszej placówce. Seniorzy otrzymali także pamiątkowe kubki z własną podobizną i dyplomy uznania. Po części oficjalnej wszyscy udali się na poczęstunek  połączony ze śpiewem i tańcami. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych seniorów.