Młodzieżowa Rada Miejska w Modliborzycach zakończyła pierwszy rok pracy. Na sesji, która odbyła się 20 czerwca 2017r podsumowaliśmy nasze działania.

Mimo, że dopiero zdobywamy doświadczenie w pracy społecznej możemy się pochwalić pierwszymi sukcesami.
Na początku naszej działalności uznaliśmy, że jako przedstawiciele młodzieży zamieszkującej gminę Modliborzyce, powinniśmy poznać potrzeby naszych rówieśników i ich oczekiwania wobec Rady. Opracowaliśmy ankiety, które rozdaliśmy w szkołach naszej gminy a otrzymane odpowiedzi pomogły nam stworzyć kierunek działań Rady Młodzieżowej.
Dzięki naszemu zaangażowaniu w szkole w Modliborzycach mamy bezprzewodową sieć Wi-Fi a od nowego roku szkolnego, w Liceum w Modliborzycach, będziemy się mogli uczyć języka niemieckiego, do czego zachęcamy zapraszając jednocześnie do zostania uczniem naszego Liceum.
Będziemy nadal realizować akcję „Wybieram życie” mając świadomość, że bezpieczeństwo pieszych na drogach to rzecz bardzo ważna. Jednym z elementów tej akcji jest konkurs, na stworzenie projektu odblasku, który chętnie będą nosić ludzie młodzi i starsi. Uznaliśmy, że sami mieszkańcy gminy mogą stworzyć jedyny i niepowtarzalny odblask, taki, który zawsze będziemy mieli ze sobą i z dumą będziemy go nosić. Odblask, który czyniąc nas widocznymi na drodze będzie jednocześnie atrakcyjnym gadżetem z radością zakładanym przez wszystkich.
Naszą ambicją jest stworzenie Gminy Modliborzyce miejscem bezpiecznym dla wszystkich użytkowników dróg. W związku z tym przedłużamy termin składania prac projektu odblasku do 29 września 2017r. Wiek uczestników konkursu jest nieograniczony a dla najlepszej pracy p. Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Rogoża przewidział nagrodę finansową. Nie zapomnimy również o pracach wyróżnionych, ich autorzy również otrzymają atrakcyjne upominki. Szczegółowy regulamin konkursu na stronie modliborzyce.pl w zakładce Młodzieżowa Rada Miejska a także na naszym profilu na facebook’u Młodzieżowa Rada Miejska w Modliborzycach.
Czekamy na Wasze prace i jednocześnie życzymy wszystkim radosnych wakacji. Dużo słońca, fajnej zabawy i aktywnego spędzania czasu pamiętając aby każda zabawa była przede wszystkim bezpieczna, do zobaczenia we wrześniu.


Członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej
Opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej, Iwona Mańka

zdjcie-2
zdjcie-1
zdjcie-3
zdjcie-4
zdjcie-5