Obecna sytuacja związana z groźnym wirusem COVID 19 spowodowała, iż spokojne i poukładane życie w naszej Placówce musieliśmy dostosować do wymogów i rekomendacji MRPiPS, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Zmiany niezależne od nas nie spowodowały jednak , iż w naszym Domu nic się nie dzieje…dzieje się i to bardzo dużo. Pierwszy kontakt z naszymi seniorami zaczynamy od mierzenia temperatury ciała oraz przeprowadzenia krótkiego wywiadu na temat stanu zdrowia. Również niektóre zajęcia zostały zmienione lub zawieszone i tak na obecną chwilę zawiesiliśmy terapię kulinarną podczas której seniorzy wykazywali się swoją pomysłowością w tworzeniu i przygotowaniu potraw ciast, deserów i wiele innych smakołyków. Z kolei bardzo mocno rozwinęła się terapia zajęciowa. Inwencja twórcza Seniorów jest bardzo duża co można zauważyć i podziwiać oglądają prace które powstały podczas zajęć. Co wtorek czas umila nam Pan Aleksander prowadząc zajęcia ze śpiewu. Pani rehabilitantka dokłada wszelkich starań aby seniorzy byli sprawni ruchowo, a wszelkie bóle ustały podczas masaży relaksacyjnych. Zadbany i kwitnący ogród a pośród nich piękna altanka to wszystko po to żeby fajnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Tak lubiane przez Seniorów dalekie wyjazdy musieliśmy zastąpić wyjazdami krótkimi w małych grupach, ale nie koniecznie trzeba daleko jechać aby zobaczyć piękne miejsca historyczne, religijne, przyrodnicze co udowodniliśmy wyjazdem po powiecie janowskim. Tak więc powolutku sobie żyjemy i wcale się nie nudzimy. Bieżące informacje o działalności naszego Domu zamieszczamy na naszej stronie Facebook na którą serdecznie zapraszamy.

Obecna sytuacja panująca w Polsce spowodowana epidemią koronawirusa sprawiła, iż wiele osób potrzebuje pomocy.
Podopieczni Naszego Domu w dalszym ciągu nie mogą korzystać z usług i zajęć w takiej formie jak było to jeszcze na początku marca tego roku. Jednakże nie oznacza to, że Seniorzy zostali bez naszego wsparcia i pomocy. Od maja wspieramy ich zapewniając gorące posiłki i do samodzielnego odgrzania. Pomagamy także w zakupach, min. artykułów spożywczych, opłacaniu rachunków, załatwianiu prywatnych spraw, a najbardziej w wykupieniu leków, których regularne przyjmowanie jest ważne dla życia i zdrowia Seniorów. Wszystkie te działania realizowane są z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa. Wiemy, iż Seniorzy ze względu na wiek i choroby to grupa najbardziej narażona na zachorowanie, dlatego też pomoc w tym trudnym czasie wymaga od wszystkich dużo poświęcenia i samodyscypliny.
Cytując słowa Wisławy Szymborskiej ,,Czemu ty się, zła godzino, z niepotrzebnym mieszasz lękiem? Jesteś – a więc musisz minąć. Miniesz – a więc to jest piękne….. My też musimy mieć nadzieję na szybki powrót do normalnego życia i na tak przez wszystkich wyczekiwane ponowne otwarcie Placówki.

Takie spotkania niosą ze sobą zawsze dużo radości i uśmiechu. Do Dziennego Domu Opieki Senior + przyszły z wizytą przedszkolaki z klasy „0” z Samorządowego Przedszkola w Modliborzycach. A przyszły nie bez kozery bo przecież w styczniu są najfajniejsze święta, Dzień Babci i Dzień Dziadka.

Mały jubileusz obchodził w środę 22 stycznia Dzienny Dom Opieki  Senior+. To już cztery lata funkcjonowania placówki a tyle wspólnie zrealizowanych projektów, zajęć, spotkań, wyjazdów. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie, że tego Domu miałoby nie być. To wielka sztuka stworzyć takie miejsce z rodzinną atmosferą, serdecznością i uważnością na drugiego człowieka.

19 grudnia Seniorzy byli w Janowie Lubelskim na koncercie Lucy i Toma, którzy zaprezentowali piosenki Edith Piaf i jej śpiewających przyjaciół. Koncert odbył się w 104 urodziny piosenkarki. Zaprezentowane utwory opowiadały o Paryżu, przyjaźniach i życiu Edith Piaf. Po  koncercie można było porozmawiać z artystami i złożyć wpis do pamiątkowej księgi. Dopełnieniem koncertu była wystawa fotografii Paryża widzianego oczami autorki - Lucy. Koncert cieszył się  dużym uznaniem wśród Seniorów.

Nasza Placówka oprócz szerokiego wachlarzu usług, oferuje także zajęcia edukacyjne.  Zajęcia prowadzone były  przez wykwalifikowaną kadrę i pozwoliły seniorom na pogłębienie wiedzy w  ważnych aspektach  życia. Zajęcia z psychologiem były  świetną okazją do nauczenia się jak rozładowywać złe emocje, jak radzić  sobie ze stresem a także nauki odpowiedniej komunikacji zwłaszcza z młodszym pokoleniem.  Z kolei Pani Magdalena Pawlos – farmaceuta przedstawiła bardzo ważne informacje dotyczące zmian w receptach, omówiła zamienniki w lekach. Podczas spotkania  Seniorzy zadawali  bardzo dużo  pytań dotyczących leków a także gdzie szukać pomocy. Zaś pani Katarzyna Głąb – doradca finansowy omówiła ważne i aktualne zagadnienia dotyczące finansów, pożyczek, kredytów. W przedstawionej prezentacji pokazała w jasny i prosty sposób jak dbać o swoje pieniądze. Czas przedświąteczny jest dla wielu oszustów świetną okazją do nieciągania na pożyczki, robienie nieprzemyślanych zakupów. Dlatego też tak ważne są cyklicznie obywające się w naszej placówce spotkania z Policją, a na zajęciach omawiane są bieżące zagrożenia czyhające na Seniorów. 

19 listopada 2019 r. delegacja z Naszego domu wzięła udział w zmaganiach kulinarnych, które odbyły się w ramach obchodzonego III Światowego Dnia Ubogich. W zmaganiach kulinarnych wzięło udział pięć drużyn z placówek socjalno-bytowych i rehabilitacyjnych z terenu Diecezji Sandomierskiej. Na przygotowanie potraw uczestnicy mieli 60 minut. Przygotowane dania były różnorodne. Nasza drużyna przygotowała obwarzanki serowe, które następnie zostały zaprezentowane na stole degustacyjnym. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany, dlatego też wszyscy uczestnicy otrzymali takie same nagrody. Na zakończenie zmagań przyszedł czas na degustację przygotowanych dań i wymianę przepisów. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.

Już od września  w naszej Placówce odbywają się cykliczne spotkania z instruktorem muzyki  i śpiewu Panem Aleksandrem Krzosem. Podczas zajęć śpiewamy znane i lubiane piosenki. Spotkania cieszą  się dużym zainteresowaniem wśród Seniorów, ponieważ są doskonałą okazją do integracji a także doskonalenia kunsztu wokalnego. Zajęcia muzyczne są przygotowaniem do wielu różnych spotkań oraz uroczystość, gdzie występujemy i możemy pochowaliście się tym czego się nauczyliśmy. Czas spędzony z muzyką pod okiem profesjonalnego instruktora jest bardzo przydatny zwłaszcza dla naszego zespołu, który działa już od ubiegłego roku. 

Przed zbliżającym się Dniem Seniora zadbaliśmy o piękno i urodę naszych Seniorów. Gościem w naszej placówce była kosmetyczka Pani Jolanta Wozniak, która spędziła z nami cały dzień.  Seniorzy korzystali z taki zabiegów kosmetycznych jak, manicure, zabiegi pielęgnacyjne dłoni, regulację brwi, masaże relaksacyjne twarzy i wiele innych. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem zwłaszcza płci pięknej, a efekty pracy Pani Joli były widoczne gołym okiem. 

W dniu 20 października wybraliśmy się na wycieczkę do Sandomierza. Wyjazd był możliwy dzięki udziałowi w projekcie Senior Caritas. W tym dniu była piękna słoneczna pogoda co przełożyło się na nasze samopoczucie prze cały czas naszego pobytu. Pierwszym punktem była Msza święta w Kościele Św. Ducha w Sandomierzu, po której udaliśmy się na spacer po sandomierskim rynku. Następnie spacerkiem poszliśmy do Muzeum Diecezjalnego, gdzie przewodnikiem był sam Dyrektor Ks. Andrzej Rusek. Po pięknych chwilach spędzonych z historią w Muzeum udaliśmy się na smaczny obiad, po którym przeszliśmy do Domu Katolickiego na główny punkt naszego wyjazdu- spektakl „Serce bez granic”. Piękny spektakl przedstawiający życie i działalność  kardynała Adama Kozłowieckiego. Przepełnieni niesamowitym wrażeniami, udaliśmy się w drogę powrotną do naszych domów.