Takie spotkania niosą ze sobą zawsze dużo radości i uśmiechu. Do Dziennego Domu Opieki Senior + przyszły z wizytą przedszkolaki z klasy „0” z Samorządowego Przedszkola w Modliborzycach. A przyszły nie bez kozery bo przecież w styczniu są najfajniejsze święta, Dzień Babci i Dzień Dziadka.

Przedszkolaki przyniosły ze sobą samodzielnie przygotowane laurki  z życzeniami dla wszystkich seniorów. Były też wiersze, piosenki, tańce. Występ, przygotowany pod kierunkiem opiekunek Jolanty Dychy i Doroty Kańkowskiej, został przyjęty wielkimi brawami. Seniorzy też mieli dla swoich gości prezent – niespodziankę. Przedszkolaki dostały breloczki samodzielnie przygotowane  przez seniorów na terapii zajęciowej.

Po występie pani Irena Rusinek opowiedziała dzieciom czym zajmują się starsi ludzie, którzy spotykają się w modliborskim domu Senior+. Maluchy z ciekawością wysłuchały i oczywiście wszystko chciały zobaczyć na własne oczy. „To było bardzo sympatyczne i ważne spotkanie – mówi kierownik Senior+, Anna Świeca. Takie łączenie pokoleń niesie ze sobą same korzyści. Starsi ludzie mają dużo czasu i cierpliwości dla maluchów a dzieci niosą ze sobą radość, śmiech, zabawę, której tak potrzebują seniorzy. Mówi się, że Pan Bóg nie mógł być wszędzie więc wymyślił Babcię i Dziadka i ja się w całej rozciągłości z tym zgadzam. Tyle ciepła, tyle radości i wzajemnej sympatii wniosło to spotkanie. Oczywiście zaprosiliśmy przedszkolaki na kolejną wizytę i już nie możemy się jej doczekać”.

foto: archiwum Senior+, tekst: Iwona Mańka

Dzie-babci-w-Senior-01
Dzie-babci-w-Senior-02
Dzie-babci-w-Senior-03
Dzie-babci-w-Senior-04
Dzie-babci-w-Senior-05
Dzie-babci-w-Senior-06
Dzie-babci-w-Senior-07
Dzie-babci-w-Senior-08
Dzie-babci-w-Senior-09
Dzie-babci-w-Senior-10