Mołdawia

Gmina Modliborzyce gościła we wtorek 16 lipca delegację lokalnych liderów z Mołdawii. Ponad 30-osobowa grupa przyjechała do Polski w ramach współpracy z Lokalną Grupą Działania "Leśny Krąg" w Janowie Lubelskim, by skorzystać z doświadczeń w wykorzystaniu unijnych dotacji.

graduation

Celem głównym Projektu jest zwiększenie zatrudnienia wśród osób z niepełnosprawnością posiadających wykształcenie wyższe i/lub będących na ostatnim roku studiów, poprzez zaplanowanie i wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery oraz wprowadzenie ich na rynek pracy.

makulatura

Zbiórkę makulatury na cele charytatywne organizuje Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim, inicjator akcji.
- Pomóc może każdy. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na rzecz powodzian w gminie Modliborzyce - informuje Artur Pizoń - Starosta Janowski.

KRUS

Apel do rolników o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas żniw.

Zawody OSP

Zapraszamy wszystkie jednostki OSP z terenu Powiatu Janowskiego do udziału w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych które odbędą się 14 lipca 2019 r. o godz. 10:00 na boisku sportowym w Krzemieniu Drugim.

konkurs moja smart wieś

Szanowni Państwo
Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie „Moja SMART wieś”.
Poszukujemy pomysłów i inicjatyw, które poprawiają jakość życia na wsi.

przysiega

Już w najbliższą niedzielę 7 lipca br. na Rynku w Janowie Lubelskim odbędzie się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

Konkurs

Rozpoczyna się konkurs Polskiej Organizacji Turystycznej, który ma wyłonić dwanaście najlepszych atrakcji turystyki wiejskiej w Polsce.

UM

Burmistrz Modliborzyc Witold Kowalik ma wotum zaufania i absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. W głosowaniach nad obydwiema uchwałami za ich przyjęciem zagłosowali wszyscy radni, biorący udział w obradach.

DKK

Miło nam poinformować, że w kategorii dorośli nagrodę Instytutu Książki otrzymała: Pani Monika Hapak-Bielecka za recenzję książki „Idź własną drogą”, która jest zapisem rozmów Joanny Podsadeckiej z Markiem Kamińskim. Serdecznie gratulujemy!