Kapliczka w Majdanie

„O poranku piją rosę w blasku różanego nieba. Wsłuchują się w mowę ptaków i szum traw. Rozmawiają z wiatrem zatroskane o los wędrowców zdejmujących czapki na ich widok. Roztaczają cichą opiekę nad ziemią zarówno w blasku słońca jak i pod rozgwieżdżonym niebem. Polskie, nasze, jedyne, niepowtarzalne, złączone z ludzkim losem, z historią tej doświadczanej przez wieki, ziemi.

Pies

W dniu 16 kwietnia 2019 roku trafiły do nas dwa bezdomne pieski, które został znalezione w miejscowości Zarajec, gmina Modliborzyce. Zainteresowanych adopcją piesków prosimy o kontakt pod nr tel. 158715079 lub 158717151. 

Ogień

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Informacja Komisarza Wyborczego w Lublinie z dnia 17 kwietnia 2019 r. o numerach oraz granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych oraz możliwości głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na dzień 26 maja 2019 r.

życzenia wielkanocne

Świąt Wielkiej Nocy pełnych wiary, nadziei i miłości,
wiosny w sercu i obfitości przy rodzinnym stole.
Niech Zmartwychwstały Chrystus goszczący
w Waszych domach i rodzinach
przyniesie Państwu nadzieję, siłę i wiarę w lepsze jutro
a czas spędzony z bliskimi
da Wam wytchnienie od codziennych trosk.
Wesołego Alleluja! 

sesja rady miejskiej

Na  podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 08 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tj. Dz. U. z 2019, poz. 506) zwołuję na dzień 25 kwietnia 2019 roku (czwartek) na godzinę 11.00 w sali narad Urzędu Miejskiego Modliborzycach VII w bieżącej kadencji sesję Rady Miejskiej w Modliborzycach. 

policja logo

Zbliżają się Święta Wielkanocne. Dla wszystkich jest to okres szczególnie radosny. Większość z nas wyjedzie do rodzin niejednokrotnie pokonując dalekie trasy. Dla funkcjonariuszy z kolei to czas wzmożonej pracy, a wszystko po to, aby zwiększyć nasze bezpieczeństwo.

FIL

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych organizuje wyjazd na wypoczynek letni w formie kolonii w 2019r. w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750,00 zł na każdego uczestnika.

konkurs palmy wielkanocne

Niedziela Palmowa przypada siedem dni przed Wielkanocą. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień, czas przygotowania do największego święta chrześcijańskiego - Wielkanocy.

UM

Zakończyły się wybory sołtysów i rad sołeckich w gminie Modliborzyce. Mieszkańcy zadecydowali, że w nowej kadencji w 6 sołectwach funkcje sołtysów będą pełnić nowe osoby, natomiast w 18 obsada tych stanowisk nie zmieni się.