26 kandydatów będzie się ubiegać o mandaty w pierwszej kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Modliborzycach. Gminna Komisja Wyborcza ogłosiła ich listę w środę 25 maja, a głosowanie odbędzie się 6 czerwca.

Swoich przedstawicieli młodzież wybierze w siedmiu okręgach wyborczych. O cztery mandaty z ramienia Publicznej Szkoły Podstawowej w Modliborzycach będzie rywalizować 6 osób. W miejscowym gimnazjum w wyborcze szranki stanie 5 kandydatów, z których do rady wejdzie 4. Na jedno miejsce w radzie z Liceum Ogólnokształcącego w Modliborzycach kandydują 2 osoby, a uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół w Wierzchowiskach Drugich wybiorą po dwóch swoich przedstawicieli spośród 6 kandydatów - po 3 w podstawówce i gimnazjum. Największa rywalizacja zapowiada się w Publicznej Szkole Podstawowej z Zespole Placówek Oświatowych w Stojeszynie Pierwszym, gdzie o jedno miejsce w radzie będą rywalizować 4 osoby. W miejscowej szkole podstawowej, również o 1 mandat, będzie się ubiegać 3 kandydatów.
Zgodnie z kalendarzem wyborczym 30 maja wszyscy będą mogli rozpocząć kampanię wyborczą, która potrwa do 3 czerwca. Głosowanie zarządzone na poniedziałek 6 czerwca potrwa od 9.00 do 14.00.
Młodzieżowa Rada Miejska ma być organem doradczym dla organów gminy i innych instytucji, a jej kadencja potrwa dwa lata.