Spotkanie dyrektorów szkół i przedszkoli  z władzami samorządowymi

          14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Zwykle z tej okazji organizowane były uroczyste apele i spotkania. Z uwagi na panujące obecnie w kraju obostrzenia nie było możliwości wspólnego świętowania Dnia Nauczyciela. Dlatego też, w czwartek 14 października 2021 r. w Urzędzie Miejskim w Modliborzycach odbyło się spotkanie władz samorządowych z dyrektorami placówek oświatowych z terenu gminy.

Dzień Edukacji Narodowej

          Dzień Edukacji Narodowej jest polskim świętem państwowym, świętem oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r.

pies

Trafił do nas pies – suczka, znaleziona w miejscowości Kolonia Zamek. Prawdopodobnie został porzucony przez właściciela lub uciekł z posesji. Pies jest łagodny i przyjazny, nie boi się kontaktu z ludźmi. Wszystkich osoby zainteresowane adopcją pieska lub osoby, które wiedzą do kogo należy, prosimy o kontakt z Urzędem Miejskim w Modliborzycach. Tel. 15 8717151

pieski

Urząd Miejski w Modliborzycach poszukuje nowego domu dla 2 szczeniaków, które zostały porzucone w miejscowości Wierzchowiska Pierwsze. Pieski mają ok. 2 miesięcy, są przyjazne, chętne do zabawy, nie boją się kontaktu z ludźmi.

harmonogram

Burmistrz Modliborzyc informuje, iż w dniach od 11 do 14 października 2021 r. w godzinach pracy urzędu, odbędzie się w tym roku akcja zbierania odpadów wielkogabarytowych, odpadów elektrycznych i elektronicznych, budowlanych i rozbiórkowych, opon samochodowych (maksymalnie 4 szt.) oraz opon z maszyn rolniczych (maksymalnie 4 szt.) z terenu naszej gminy.

czerwone kwiaty maku

Proszę o zgłaszanie zamiaru prowadzenia upraw maku i konopi włóknistych na terenie gminy Modliborzyce w 2022r. Zgłoszenia należy składać do Urzędu Miejskiego w Modliborzycach w terminie do 14 października 2021 roku.

Rajd rowerowy

Serdecznie zapraszamy do udziału w Rajdzie rowerowym „Lubelskie Rowerowe z KSOW-em”, którego organizatorem jest Województwo Lubelskie.

Rocznica pacyfikacji wsi Kalenne

         W 79. rocznicę pacyfikacji wsi Kalenne pamięć ofiar uczcili przedstawiciele władz samorządowych, którzy złożyli kwiaty i zapalili znicze przy pomniku upamiętniającym te tragiczne wydarzenia. Hołd pomordowanym oddali Burmistrz Modliborzyc - Witold Kowalik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Modliborzycach - Adam Kapusta i Sekretarz Gminy Modliborzyce - Marzena Dolecka-Jocek.

Poświęcenie kapliczki

26 września br., w jasne, wrześniowe popołudnie, w Stojeszynie Pierwszym odbyło się uroczyste poświęcenie nowo wzniesionej kapliczki św. Floriana.

Inspektor sanitarny

Apel Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Janowie Lubelskim do mieszkańców powiatu janowskiego w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną.

inspektor weterynarii

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Janowie Lubelskim przypomina o konieczności stałego stosowania zasad bioasekuracji w gospodarstwach utrzymujących świnie, wskazanych w rozporządzeniu  Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 10 sierpnia 2021 r.  w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń.

75. rocznica  potyczki oddziału majora  Hieronima Dekutowskiego „Zapory”  z siłami UB-KBW  pod Świnkami

         75 lat temu oddział majora Hieronima Dekutowskiego „Zapory” starł się z siłami UB-KBW pod Świnkami w Lasach Janowskich. 22 września 1946 r. o świcie, żołnierze dwóch plutonów zgrupowania Zrzeszenia WiN mjr. Hieronima Dekutowskiego "Zapory" kwaterujący na skraju osady leśnej Świnki w Lasach Janowskich zostali zaatakowani przez grupę pościgową UB/MO/KBW.