Policja logo

W ostatnim czasie na terenie naszego województwa doszło do oszustw metodą „na wnuczka”, gdzie starsze osoby straciły nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych przekazując je nieznajomym bądź pozostawiając w parku pod ławką lub w koszu.

KOWR

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Lublinie uprzejmie informuje, że jest współorganizatorem  Ogólnopolskiego Konkursu "Bitwa regionów". Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Bitwa Regionów to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty.
Zgłoszenia można przesyłać do 31 marca 2019 r.

Fundusze EU

Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie oraz Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lublinie zapraszają na spotkanie informacyjne pt. „Fundusze Europejskie 2014-2020 na aktywne włączenie".

dzień kobiet

Były życzenia, kwiaty, występy artystyczne i rozmowy przy słodkim poczęstunku. W niedzielę 10 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach odbył się tradycyjny koncert "Nie tylko dla pań", organizowany z okazji Dnia Kobiet i przypadającego dwa dni później święta mężczyzn.

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Obwieszczenie Burmistrza Modliborzyc w sprawie granic obwodów głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Obwieszczenie Państwowej Komisji Wyborczej o zarządzeniu wyborów do Parlamentu Europejskiego

Dzień sołtysa

Z okazji Dnia Sołtysa
Wszystkim Sołtysom i Radom Sołeckim
pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia
pomyślności, spełnienia planów i zamierzeń w życiu osobistym
oraz wytrwałości i zadowolenia z wypełnianych obowiązków.
Jednocześnie pragniemy podziękować
za trud Państwa codziennej pracy
na rzecz lokalnej społeczności.

MRM

W tym roku dziewczyny z Młodzieżowej Rady Miejskiej i Liceum Ogólnokształcącego w Modliborzycach postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i same opowiedzieć o tym, czego sobie życzą z okazji Dnia Kobiet. Dzięki talentowi montażysty, małej pomocy dorosłych i uprzejmości Biblioteki u Kazimierza, która udostępniła swoje piękne wnętrza do nagrań, powstał materiał filmowy, którym chcemy się pochwalić.

puchar tymbarku

Piłkarki Zespołu Szkół w Modliborzycach zagrają we wszystkich kategoriach wiekowych w finale wojewódzkim tegorocznego Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Po drużynach U-8 i U-10, które awansowały do tej fazy rozgrywek jesienią ubiegłego roku, w czwartek 7 marca dołączyły ich koleżanki z zespołu U-12.

Dzień Kobiet

Drogie Panie
Życzymy Wam
dobrych chwil każdego dnia,
wielu powodów do uśmiechu i radości,
mądrych przyjaciół z którymi smutek nie straszny
a szczęście lepiej smakuje,
odwagi w podejmowaniu decyzji
i śmiałego patrzenia w przyszłość.

Dzień Kobiet

W pierwszych dniach marca w kalendarzu jest nie tylko święto kobiet, ale również Dzień Mężczyzn, przypadający 10 marca. Panie i panowie z gminy Modliborzyce od lat świętują razem, na obchodach, które organizuje miejscowy ośrodek kultury. Tegoroczny koncert pod hasłem "Nie tylko dla pań" odbędzie się w niedzielę 10 marca o 15.00.

KOWR

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolniczego w Końskowoli, organizuje bezpłatne szkolenie poświęcone zagadnieniom związanym z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.