Święto Chrztu Polski

          Święto Chrztu Polski zostało ustanowione w 2019 roku. Dokładnie 22 lutego 2019 roku Sejm uchwalił ustawę, na mocy której 14 kwietnia stał się nowym świętem narodowym. Ustawa weszła w życie 3 kwietnia 2019 roku, po podpisaniu jej przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Przedłużenie zasad bezpieczeństwa do 25 kwietnia 2021 r.

          Ze względu na wydolność służby zdrowia i troskę o życie obywateli, rząd RP zdecydował o przedłużeniu większości obostrzeń do 25 kwietnia 2021 r. W zakresie hoteli i noclegów dotychczasowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywać do 3 maja 2021 r. włącznie. Od 19 kwietnia 2021 r. otwarte zostaną żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dozwolony będzie także sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z pewnymi ograniczeniami.

NSP2021

W kwietniu NSP 2021 realizowane będzie wyłącznie przez formy zdalne samospisu:

- przez Internet w formie aplikacji spisowej

- przez telefon dzwoniąc na infolinię 22 279 99 99

spis

Od1 kwietnia br. prowadzony jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.
Z uwagi na obecne zagrożenie epidemiczne związane z COVID-19 w celu umożliwienia efektywnego przeprowadzenia spisu Prezydent RP Andrzej Duda podpisał 1 kwietnia 2021 r. ustawę z dnia 30 marca 2021 r. o zmianie ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań 2021.

STOP WYPALANIU TRAW

           Z nastaniem przedwiośnia rośnie zagrożenie pożarowe związane z wypalaniem traw. Proceder ten jest niezgodny z prawem i grożą za niego surowe sankcje karne oraz cofnięcie dopłat wypłacanych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Harmonogram zbiórki odpadów komunalnych na terenie gminy Modliborzyce II kwartał 2021 rok

            Harmonogram zbiórki odpadów komunalnych na terenie gminy Modliborzyce II kwartał 2021 r.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

          1 kwietnia 2021 r. rozpoczęło się największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce, a podstawową metodą jest samospis internetowy.

Przedłużenie obowiązujących zasad bezpieczeństwa

Przedłużenie obowiązujących zasad bezpieczeństwa do 18 kwietnia 2021 r. 

7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia

              Dzień Pracownika Służby Zdrowia oraz Światowy Dzień Zdrowia obchodzone są od 1948 roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Co roku obchodzony jest pod innym hasłem, a celem akcji w tym dniu jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw.

Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących od 27 marca do 9 kwietnia 2021 r.

            Władze samorządowe przypominają, że od 27 marca 2021 r. obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa, w związku z dużym wzrostem zachorowań na COVID-19. Apelujemy do mieszkańców Gminy Modliborzyce o rozsądek i przestrzeganie wszystkich wprowadzonych zaleceń i rygorów sanitarnych, zwłaszcza o noszenie maseczek, dezynfekcję rąk, zachowanie dystansu społecznego i ograniczenie zgromadzeń. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nas i naszych bliskich zależy od nas samych!

Życzenia wielkanoc

Z okazji Świąt Wielkanocnych
życzymy wszystkim Mieszkańcom
dużo zdrowia, spokoju, radości
oraz pogody ducha.
Niech ten radosny czas,
spędzony bez pośpiechu, troski i zmartwień,
będzie dla Was źródłem nadziei, siły oraz wiary.

pszczoly

Uprzejmie informujemy, że Samorząd Województwa Lubelskiego w bieżącym roku kontynuuje wielopłaszczyznowe działania na rzecz podniesienia świadomości społecznej o roli i znaczeniu pszczół w ramach kampanii edukacyjnej: „Lubelskie – wspólnie dla pszczół”.