szopka

Szanowni Państwo, projekt "Interaktywna Szopka Bożonarodzeniowa" dobiega końca. Szopka będzie aktywna jeszcze do piątku 22.01.2021r.

KOWR

Krajowy Ośrodek Wparcia Rolnictwa uprzejmie informuje, że na Giełdowym Rynku Rolnym utworzonym w ramach projektu „Platforma Żywnościowa”, prowadzonym przez Towarową Giełdą Energii S.A. w Warszawie, został wprowadzony do obrotu kolejny produkt tj. kukurydza w klasie jakościowej A. Obrót tego produktu będzie prowadzony, podobnie jak pszenicą i żytem, w formule rynku kasowego w ramach dwóch równolegle działających systemów tj. w systemie kursu jednolitego i w systemie aukcyjnym.
Jednocześnie informuję, że trwają prace nad wprowadzeniem kolejnych produktów rolno-spożywczych do obrotu giełdowego: rzepak i koncentrat soku jabłkowego,
a także nad uruchomieniem rynku terminowego dla towarów rolnych, na którym przedmiotem obrotu będą kontrakty terminowe umożliwiające zawieranie transakcji
z dostawą towaru w przyszłości.

Pies

Informujemy, iż w dniu 18.01.2021 r. w miejscowości Wolica Druga, gmina Modliborzyce, został znaleziony bezpański pies, który został porzucony przez właściciela lub uciekł z posesji, jeżeli ktoś posiada jakąkolwiek informację w tej sprawie prosimy o tel. pod numer. 158715079 lub 158717151.

Policja logo

Kiedy na dworze panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Ale nie tylko.

ZMP

Szanowni Państwo,
Gmina Modliborzyce realizuje projekt „Pilotaż Wsparcia Doradczego” wspólnie z gminami: Janów Lubelski, Dzwola i Godziszów w ramach zawiązanego Partnerstwa pn. „Zielona Brama Roztocza”.

GOPS

W związku z okresem zimowym i prognozowanymi spadkami temperatury na terenie województwa lubelskiego ogłoszonymi przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Modliborzycach mając na względzie dobro i bezpieczeństwo mieszkańców naszej Gminy apeluje do Państwa o zwrócenie szczególnej uwagi na zagrożenia związane z zimową.

Woda

Zakład Gospodarki Komunalnej w Modliborzycach informuje mieszkańców miejscowości Modliborzyce ul. Gołębia, Niecała, Piłsudskiego, Zaborska, Zamkowa o przerwie w dostawie wody w dniu
13-01-2021r. (Środa) w godz. 900-1200 .
Przerwa w dostawie wody będzie spowodowana pracami konserwacyjnymi wodociągu.
Za utrudnienia przepraszamy.

ZDROWIE

W podziękowaniu za ratowanie życia Szpitalowi w Janowie Lubelskim i SPSK nr 1 w Lublinie, a szczególnie Klinice Chorób Zakaźnych Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Zdrowie" s. c. przy wsparciu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie i Powiatu Janowskiego zaprasza na
Akcję oddawania krwi i profilaktyki chorób układu krążenia.

Policja logo

Zimowa aura, zmienne warunki atmosferyczne, opady i częste mgły to trudny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Szczególnie narażeni na tragiczne skutki zdarzeń drogowych są piesi i rowerzyści. Apelujemy o rozwagę na drodze, przypominając, że nawet niewielki element odblaskowy może uratować życie.

ODPADY

Od 1 października 2020 roku zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Modliborzyce, każdy mieszkaniec ma obowiązek segregacji odpadów komunalnych.

serce

W Modliborzycach stanął metalowy kosz w kształcie serca. Dochód ze sprzedaży wrzuconych do niego plastikowych nakrętek zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Mai Krysy, małej mieszkanki naszej gminy.

Policja

Policja uczula mieszkańców na oszustów podszywających się pod rzekomych wnuczków, policjantów czy prokuratorów. Wciąż pojawiają się nowi naciągacze, którzy wykorzystują naiwność i gościnność głównie osób starszych.