Burze z gradem

50-lecie

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem ponad pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, która odbyła się w środę 27 kwietnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach.

Biblioteka – świat w jednym miejscu

      Obchodzony 8 maja Dzień Bibliotekarza i Bibliotek rozpoczął OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK, który potrwa do 15 maja. Po raz kolejny Biblioteka u Kazimierza w Modliborzycach przyłącza się do obchodów Tygodnia Bibliotek organizując szereg wydarzeń promujących bibliotekę i czytelnictwo!

10 maja Dzień Pracownika Gospodarki Komunalnej

      Z okazji Dnia Pracownika Gospodarki Komunalnej składamy wszystkim osobom, które dbają o codzienne warunki życia społeczności lokalnej najserdeczniejsze życzenia i podziękowania.

Wojewódzki inspektorat Ochrony Roślin

Informacja o o Międzynarodowym Dniu Zdrowia Roślin, przypadającym na dzień 12 maja 2022 roku. Celem organizowanych w tym dniu wydarzeń jest podniesienie świadomości znaczenia zdrowia roślin w kontekście spraw rozpatrywanych na forum globalnym.   

KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w okresie wakacji letnich w 2022 roku zorganizowała turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS, z których mogą skorzystać dzieci urodzone pomiędzy 2007 a 2015 rokiem.

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

     Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, od 1985 r., obchodzony jest 8 maja.

Spotkanie autorskie z Joanną Jax

        5 maja 2022 r. czytelnicy Biblioteki u Kazimierza w Modliborzycach, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz bibliotekarze mieli wielką przyjemność spotkać się ze znaną i lubianą autorką powieści historycznych Joanną Jax.

Dzień Strażaka

       4 maja obchodzimy Dzień Strażaka – wszystkim Druhnom i Druhom Ochotniczych Straży Pożarnych oraz funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta! Dziękujemy za Waszą odwagę i zaangażowanie w niesieniu pomocy potrzebującym!

110-lecie OSP Wierzchowiska Pierwsze

         3 maja 2022 r. odbyła się uroczystość z okazji 110 – lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzchowiskach Pierwszych.

Wywieś flagę na majówkę!

      Drodzy mieszkańcy Gminy Modliborzyce przed nami trzy dni świąteczne. 1 maja będziemy obchodzić Święto Pracy, 2 maja - Dzień Flagi, a 3 maja - Święto Konstytucji 3 Maja. Wywieśmy na te dni flagę narodową.

„… jaki piękny świat …” poranek poetycki w bibliotece

       2022 jest Rokiem Marii Konopnickiej – pisarki, poetki, nowelistki, tłumaczki, publicystki, krytyczki literackiej. Z tej okazji 29 kwietnia 2022 r., o godz. 9.00, w naszej bibliotece odbył się poranek poetycki „… jaki piękny świat …” poświęcony twórczości Marii Konopnickiej. Występ przygotowała klasa IIIa Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Modliborzycach, pod kierunkiem Bożeny Pikuli.