harmonijki

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na 20. Wojewódzki Przegląd Muzykujących na Harmonijkach Ustnych który odbędzie się 11 czerwca 2023r. o godz. 1100.

dzieci na scenie

Rodzina – tu zaczyna się życie”, pod takim hasłem w dniu 4 czerwca 2023r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Stojeszynie Pierwszym odbyły się coroczne obchody Dnia Patrona szkoły połączone z Parafialnym Dniem Rodziny.

Burze z gradem

Udany występ piłkarek z Modliborzyc

        Tuż za podium zakończyły swój udział dziewczynki z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Modliborzycach w finale Województwa Lubelskiego turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” w kategorii U8, który odbył się 30 maja 2023r. w Bełżycach.

Dzień Dziecka

       Wszystkim Dzieciom, tym małym i trochę większym, składamy najserdeczniejsze życzenia!

woda

Zakład Gospodarki Komunalnej w Modliborzycach informuje mieszkańców miejscowości Brzeziny, Stojeszyn Drugi, Potoczek (woda z ujęcia w Zarajcu) o przerwie w dostawie wody w dniu 02-06-2023 w godz. 8.00-12.00.

 badania ankietowe

Szanowni Rolnicy!
Od 1 czerwca do 14 sierpnia 2023r. na terenie całego kraju zostanie przeprowadzone badanie dotyczące gospodarstw rolnych.
Dane można przekazać przez formularz on-line na stronie stat.gov.pl lub ankieterowi.

Dzień Działacza Kultury

       29 maja to Dzień Działacza i Animatora Kultury, to święto osób, które swoim zaangażowaniem i pracą upiększają codzienne życie, promując tradycję i kulturę regionu. Praca w kulturze jest swego rodzaju służbą, która wymaga ogromnego wkładu pracy i poświęcenia.

NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina, jakie wykonać badania planując ciążę. Jakie szczególne uprawnienia przysługują kobietom w ciąży i w połogu. Kto może skorzystać z programu badań prenatalnych oraz jakie ćwiczenia wykonywać w ciąży i po porodzie.

Dzień Samorządu Terytorialnego

       27 maja co roku obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. Tego dnia przypada rocznica wejścia w życie ustawy o samorządzie terytorialnym z 8 marca 1990 roku i jednocześnie rocznica pierwszych po upadku komunizmu wyborów do samorządu.

Dzień Matki

         Wszystkim Mamom w dniu ich święta składamy serdeczne życzenia. Dziękujemy, że jesteście!

Zaproszenie na debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa seniorów

          Komendant Powiatowy Policji w Janowie Lubelskim zaprasza mieszkańców powiatu janowskiego na debatę społeczną jaka odbędzie się w dniu 31 maja 2023 roku o godzinie 12:00 w sali kinowej Janowskiego Ośrodka Kultury przy ul. Jana Pawła II 3.