Sesja Rady Miejskiej

Na  podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 08 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tekst jednolity; Dz. U. z 2020 r, poz. 713 z późn. zm) oraz  § 18 uchwały Nr LII/289/2018 Rady Miejskiej w Modliborzycach z dnia 14 listopada 2018 roku w sprawie uchwalenia Statutu Gminy Modliborzyce (Dz. Urzęd. Woj. Lub. z 2018r., poz. 5923) zwołuję  XXIV sesję Rady Miejskiej w Modliborzycach, która odbędzie się 26 października 2021 roku (wtorek) o godz. 15.00 w Zespole Szkół w Modliborzycach.

18 październik  Dzień św. Łukasza Ewangelisty  – patrona lekarzy i całej Służby Zdrowia

         18 października obchodzimy Dzień św. Łukasza Ewangelisty – patrona lekarzy i całej Służby Zdrowia. Jest to dzień, w którym w sposób szczególny powinniśmy pamiętać o osobach pomagających chorym.

Inspektor sanitarny

Zadbajmy o nasz region, przerwijmy łańcuch zakażeń!

Nasze województwo, Lubelszczyzna, to nasz dom, miejsce w którym żyjemy, uczymy się, mamy rodziny, znajomych, pracę…

GUKS logo

Zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach sportowo-rekreacyjnych Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego w Modliborzycach w ramach sekcji piłki siatkowej, biegowo-rowerowej oraz aerobiku.

#szczepimy się

Szczepienia są kluczowym elementem walki z COVID-19. Szczepiąc się chronimy nie tylko siebie, ale także swoich najbliższych, osoby starsze.

Spotkanie dyrektorów szkół i przedszkoli  z władzami samorządowymi

          14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Zwykle z tej okazji organizowane były uroczyste apele i spotkania. Z uwagi na panujące obecnie w kraju obostrzenia nie było możliwości wspólnego świętowania Dnia Nauczyciela. Dlatego też, w czwartek 14 października 2021 r. w Urzędzie Miejskim w Modliborzycach odbyło się spotkanie władz samorządowych z dyrektorami placówek oświatowych z terenu gminy.

Dzień Edukacji Narodowej

          Dzień Edukacji Narodowej jest polskim świętem państwowym, świętem oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r.

pies

Trafił do nas pies – suczka, znaleziona w miejscowości Kolonia Zamek. Prawdopodobnie został porzucony przez właściciela lub uciekł z posesji. Pies jest łagodny i przyjazny, nie boi się kontaktu z ludźmi. Wszystkich osoby zainteresowane adopcją pieska lub osoby, które wiedzą do kogo należy, prosimy o kontakt z Urzędem Miejskim w Modliborzycach. Tel. 15 8717151

pieski

Urząd Miejski w Modliborzycach poszukuje nowego domu dla 2 szczeniaków, które zostały porzucone w miejscowości Wierzchowiska Pierwsze. Pieski mają ok. 2 miesięcy, są przyjazne, chętne do zabawy, nie boją się kontaktu z ludźmi.

harmonogram

Burmistrz Modliborzyc informuje, iż w dniach od 11 do 14 października 2021 r. w godzinach pracy urzędu, odbędzie się w tym roku akcja zbierania odpadów wielkogabarytowych, odpadów elektrycznych i elektronicznych, budowlanych i rozbiórkowych, opon samochodowych (maksymalnie 4 szt.) oraz opon z maszyn rolniczych (maksymalnie 4 szt.) z terenu naszej gminy.

czerwone kwiaty maku

Proszę o zgłaszanie zamiaru prowadzenia upraw maku i konopi włóknistych na terenie gminy Modliborzyce w 2022r. Zgłoszenia należy składać do Urzędu Miejskiego w Modliborzycach w terminie do 14 października 2021 roku.

Rajd rowerowy

Serdecznie zapraszamy do udziału w Rajdzie rowerowym „Lubelskie Rowerowe z KSOW-em”, którego organizatorem jest Województwo Lubelskie.