LUW

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie zaprasza organizacje pozarządowe na spotkanie dotyczące ubiegania się o dotacje na projekty społeczne w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich edycja 2020 priorytet 2-4. Spotkanie odbędzie się w dniu 11.12.2019 r. w "Sali Błękitnej" Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie przy ul. Spokojnej 4. 

wystawa w galerii w bibliotece

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nowych ekspozycji znajdujących się w galerii Biblioteki u Kazimierza.

policja

W związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego oraz nieszczęśliwym zdarzeniem, które miało miejsce na terenie naszego powiatu, gdzie doszło do zatrucia tlenkiem węgla, zwracamy się z apelem o zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo zatrucia „czadem”.

Lubelskie

Zapraszamy przedsiębiorców z województwa lubelskiego do udziału w kolejnych naborach na misje gospodarcze połączone ze spotkaniami B2B.

szachy

Jedni z najlepszych młodych szachistów w powiecie janowskim uczą się w Publicznej Szkole Podstawowej w Modliborzycach. Reprezentacja tej placówki zajęła drugie miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Szachach Drużynowych.

gala

Dnia 03.12.2019r w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się gala z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, na której Pani Iwona Mańka została wyróżniona w kategorii „Projekt” za realizację projektu ,,Sam decyduj-Wybierz życie" oraz za działalność na rzecz poprawy bezpieczeństwa w województwie lubelskim.

Rękodzieło

Dawną polską tradycją było przystrajanie choinki ozdobami robionymi w domu, a nie kupowanymi w sklepach. Były to orzechy owinięte w tzw. „pazłotko”, papierowe łańcuchy, papierowe aniołki i inne ozdoby.

spotkanie z mikołajem i początek iluminacji na szopce

6 grudnia 2019r o godz. 17.00 na rynku w Modliborzycach rozświetli się "Interaktywna Szopka Bożonarodzeniowa". To już trzeci nasz wspólny sezon i z tej okazji zaprosiliśmy gościa z dalekiej Laponii. Zapraszamy na to wydarzenie nie tylko wszystkie grzeczne dzieci ale wszystkich, którzy w tym momencie chcą być z nami.

dyskusyjny klub książki dla dzieci rozpoczął swoją działalność

W sobotę 30 listopada 2019 roku odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Bibliotece u Kazimierza w Modliborzycach. Klubowiczki poznały ideę funkcjonowania DKK oraz zasady spotkań klubu.

konferencja podsumowująca projekt GOPS

Milczenie nie zawsze jest złotem” to projekt realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Modliborzycach w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”.

bal andrzejkowy w senior+

27 listopada 2019r w Dziennym Domu Senior+ w Modliborzycach był Bal Andrzejkowy. Do wspólnej zabawy zaproszono zaprzyjaźniony Dom Opieki Dziennej w Maziarni na czele z panią kierownik Anetą Dul. Oba domy współpracują ze sobą już od dłuższego czasu wspólnie realizując różne projekty np. „Żyję aktywnie, zdrowo i z pasją” czy „W duchu historii i tradycji”.

informacja o przeglądzie teatrów jednego aktora

Uzdolnieni scenicznie mieszkańcy powiatu janowskiego mogą już pracować nad repertuarem, który chcą zaprezentować podczas tegorocznego Powiatowego Przeglądu Teatru Jednego Aktora. Organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach impreza jest planowana na połowę grudnia, ale organizatorzy już przyjmują zgłoszenia wykonawców.