dzien kobiet

Władze Gminy Modliborzyce oraz Gminny Ośrodek Kultury zapraszają Panie oraz Panów na koncert „Nie tylko dla Pań”.

Bezpłatne kody do aplikacji LEGIMI w Bibliotece u Kazimierza w Modliborzycach

           Z przyjemnością informujemy, iż Biblioteka u Kazimierza w Modliborzycach, dzięki wsparciu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, rozdaje swoim Czytelnikom bezpłatne kody dostępu do aplikacji Legimi, stanowiącej obecnie największą bazą e-booków i audiobooków w Polsce.

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP

           Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP organizowany jest przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Konkurs „Tajemniczy ogród dla pszczół i dzikich zapylaczy”

          Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zachęca mieszkańców regionu do poznania zwyczajów pszczół i do udziału w konkursie na przygotowanie terenu przyjaznego pszczołom pn. „Tajemniczy ogród dla pszczół i dzikich zapylaczy”. Zadaniem uczestników jest utworzenie ogrodowego zakątka w oparciu o rośliny miododajne oraz elementy wyposażenia, takie jak domki i poidełka dla owadów. W konkursowe szranki mogą stawać osoby prywatne (w kategorii indywidualnej) oraz placówki oświatowe i opiekuńcze (w kategorii szkolnej).

ZAPRASZAMY PRZEDSZKOLAKI DO UDZIAŁU W AKCJI MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

           Mała książka - wielki człowiek to ogólnopolska kampania społeczna, w której po raz kolejny uczestniczy Biblioteka u Kazimierza w Modliborzycach. Skierowana jest do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym, a jej celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem.

Wielkanocne konkursy KSOW

           Jesteś członkiem Koła Gospodyń Wiejskich województwa lubelskiego? Weź udział w konkursach na wielkanocne rękodzieła i wygraj atrakcyjne nagrody!

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

           70 lat temu, 1 marca 1951 r., w więzieniu na warszawskim Mokotowie wykonano wyrok śmierci na dowódcach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Skazani zostali przez komunistyczne władze po pokazowym procesie, poprzedzonym brutalnym śledztwem. W rocznicę ich śmierci obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Obostrzenia do 14 marca

W Polsce w ostatnim czasie odnotowujemy wzrost zakażeń COVID-19. Przekroczyliśmy barierę 10 tys. nowych przypadków dziennie. Rośnie liczba zajętych łóżek i respiratorów w szpitalach oraz liczba zleconych testów. W województwie warmińsko-mazurskim sytuacja epidemiczna jest szczególnie trudna, dlatego od 27 lutego zaostrzamy zasady bezpieczeństwa w tym regionie.

Pies

O tej suczce pisaliśmy już dwa tygodnie temu. Została znaleziona na Brzezinach. Jak widać na załączonym obrazku sunia jest przyjazna, energiczna, nie boi się kontaktu z ludźmi.

Pies

Trafił do nas pies znaleziony w miejscowości Wolica Kolonia. Prawdopodobnie został porzucony przez właściciela lub uciekł z posesji. Pies jest łagodny i przyjazny, nie boi się kontaktu z ludźmi.
Wszystkich osoby zainteresowane adopcją pieska lub które wiedzą do kogo należy prosimy o kontakt z Urzędem Miejskim w Modliborzycach. Tel. 15 8717151 lub 158715079.

KONDOLENCJE

Wyrazy szczerego współczucia i słowa otuchy
dla Barbary Jarosz
Skarbnik Gminy Modliborzyce
z powodu śmierci Teścia
składają
Burmistrz i pracownicy Urzędu Miejskiego w Modliborzycach
Przewodniczący wraz z Radnymi Rady Miejskiej w Modliborzycach

Komunikat

Prognozuje się wzrost temperatury powietrza powodujący odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej.