Gminna Biblioteka Publiczna w Modliborzycach przyjmuje zgłoszenia czytelników, którzy chcą wystartować w tegorocznej edycji akcji "Odjazdowy bibliotekarz".

            Wyprawa odbędzie się w sobotę 11 czerwca, a zapisy kończą się 7 czerwca.Czytelnicy z Modliborzyc i okolic pojadą w teren już po raz pięty. W pierwszej eskapadzie wzięło udział około 20 osób, ale w ubiegłym roku frekwencja była ponad trzykrotnie większa. - Pomni doświadczeń z ubiegłych lat tym razem postanowiliśmy nieco zmienić formułę wycieczki, by jeszcze bardziej dostosować naszą propozycję do oczekiwań uczestników. W ubiegłym roku wśród cyklistów były nawet cztero-, czy pięcioletnie dzieci, którym niełatwo było pokonać prawie 30 kilometrów na rowerze. Dlatego tym razem przygotowaliśmy dwa szlaki, w tym krótszy dla najmłodszych - mówi dyrektor modliborzyckiej książnicy Zenobia Trójczak.

            Start obydwu grup wyznaczono na placu przy bibliotece, a metę przy filii w Wierzchowiskach Pierwszych. Dorośli cykliści pojada przez Wolicę Pierwszą, Bilsko, Andrzejów w gminie Janów Lubelski i Węgliska do Wierzchowisk Pierwszych. W sumie do przejechania w obydwie strony mają ponad 30 kilometrów. Trasa dla dzieci będzie o około 10 kilometrów krótsza i łatwiejsza. - Podczas przejazdu będziemy podziwiać miejscowe krajobrazy, a w Wierzchowiskach chcemy pokazać, m.in. dworek i pomnik powstańców styczniowych oraz wyremontowane niedawno Lokalne Centrum Kultury - dodaje dyrektor Trójczak. Dla kilkudziesięciu uczestników organizatorzy mają przygotowane specjalne koszulki z logo akcji, a pozostałych rowerzystów proszą o ubranie pomarańczowych elementów. Do wszystkich apelują o sprawdzenie rowerów i zabranie… dobrego humoru.

Chętni mogą się zgłaszać osobiście do siedziby biblioteki w Modliborzycach albo telefonicznie pod numer: 15 87 15 103