Henryk Sienkiewicz będzie bohaterem tegorocznych spotkań wakacyjnych, które organizuje filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Modliborzycach w Stojeszynie Pierwszym.

           Zajęcia będą się odbywać we wtorki i czwartki między 11.00 a 14.00.Na początek we wtorek 5 lipca o 11.00 biblioteka zaprasza dzieci i ich rodziców na spotkanie z policjantem, który będzie mówić o przestrzeganiu podstawowych zasad, dotyczących bezpiecznego wypoczynku. Potem młodzi czytelnicy, którzy szukają ciekawych form spędzenia czasu wolnego od nauki będą mogli m.in. na zajęciach plastycznych wykonywać zwierzęta z powieści "W pustyni i w puszczy", rysować bohaterów postaci bajek Sienkiewicza, a także tworzyć ilustrację do "Janko muzykanta". Ponadto bibliotekarki i zaproszeni przez nie goście będą czytać fragmenty przygód Stasia i Nel. Rok 2016 jest Rokiem Henryka Sienkiewicza, ogłoszonym w związku ze 170. rocznicą urodzin, 100. rocznicą śmierci pisarza oraz 50. rocznicą utworzenia Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

          Wspólne wakacyjne zabawy odbywają się również w siedzibie głównej biblioteki w Modliborzycach. Te spotkania także są organizowane we wtorki i czwartki, a rozpoczynają się o 11.00.