W Modliborzycach trwają przygotowania do tegorocznej edycji koncertu pod hasłem "Śpiewajmy piosenki żołnierskie".

          Impreza, połączona z konkursem na najpiękniejszą chustę rezerwisty, odbędzie się na miejscowym rynku 15 sierpnia, ale chętni powinni wcześniej zgłosić się do ośrodka kultury. W koncercie mogą wystąpić soliści i zespoły, prezentujące repertuar o szeroko pojętej tematyce żołnierskiej. - Mogą to być zarówno dawne jak i współczesne piosenki i pieśni, żołnierskie, partyzanckie czy wojenne. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, a sama impreza nie ma charakteru konkursu - tłumaczy dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach Andrzej Rząd.

          Do konkursu chust rezerwistów można zgłaszać wyłącznie oryginalne chusty sprzed lat, które często wiszą w domach, albo, ze względu na nie najlepsze wspomnienia z wojska, są głęboko chowane w szafach czy piwnicach. Większość jest kolorowa i przygotowana z ogromną starannością, dlatego organizatorzy konkursu zachęcają właścicieli, by zechcieli je zaprezentować szerszej publiczności. Jednocześnie zapowiadają, że jury będzie promować te chusty, które zostaną zgłoszone do konkursu po raz pierwszy.

          Wyniki zostaną ogłoszone podczas koncertu z okazji Święta Wojska Polskiego, a osoby, które chcą wystąpić na scenie, albo zgłosić propozycje do konkursu chust mogą się w tej sprawie zgłaszać osobiście do GOK w Modliborzycach lub telefonicznie pod numer: 15 871 50 21.