Kończą się wolne miejsca dla młodych wokalistów, którzy chcą wystąpić w tegorocznych eliminacjach Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Tęczowe piosenki Jana Wojdaka" w Modliborzycach. Miejscowy ośrodek kultury może przyjąć maksymalnie zgłoszenia 80 uczestników, a teraz na liście chętnych jest ponad 60 nazwisk.

- Wiemy, że część artystów jest zainteresowanych udziałem w przesłuchaniach, ale jeszcze się do nas nie zgłosili. Dlatego prosimy wykonawców, by jak najszybciej przesłali wypełnione karty zgłoszeniowe i skontaktowali się z nami telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej - apeluje dyrektor GOK w Modliborzycach Andrzej Rząd.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem: 15 871 50 21, albo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub znaleźć na stronie ośrodka kultury.

Każdy z uczestników przygotowuje dwie piosenki z zestawu proponowanego przez organizatorów, który jest dostępny na stronie: www.festiwal-jw.pl. Wokaliści prezentują wybrane utwory w pięciu kategoriach wiekowych, a jury będzie oceniać ich występy pod kątem walorów głosowych, właściwy do wieku doboru piosenek, interpretacji i wyczucia rytmu.

Najlepsi uczestnicy eliminacji, organizowanych w siedmiu miastach, wystąpią w finale, który w tym roku odbędzie się 12 i 13 listopada w Krakowie. Przesłuchania w GOK w Modliborzycach odbędą się po raz czwarty, a wokaliści przystąpią do rywalizacji 23 października.