320 tysięcy w XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Zakończyły się zapisy do XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Do tegorocznych rozgrywek zgłoszonych zostało ponad 320 tysięcy dziewcząt i chłopców z całej Polski. Teraz dzieci marzące o pójściu w ślady Ambasadora Turnieju, Arkadiusza Milika, rozpoczną grę na etapach gminnym i powiatowym, będących początkiem drogi do Wielkiego Finału rozgrywanego na Stadionie PGE Narodowym. - Gdybym teraz był dzieckiem to zrobiłbym wszystko by tam zagrać – mówi Arkadiusz Milik, Ambasador Turnieju.

POCZĄTEK RYWALIZACJI JESZCZE W PAŹDZIERNIKU
          W siedemnastu dotychczasowych edycjach Turnieju wzięło udział już ponad 1 600 000 dzieci. Wśród nich m.in. Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński czy Paulina Dudek. Już po raz trzeci rozgrywki odbywać się będą aż w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12. Co roku znaczną częścią uczestników Turnieju są dziewczynki. W obecnej edycji stanowią one aż 32 proc. zgłoszonych zawodników, czyli prawie 1/3 wszystkich uczestników.
         - Moi Drodzy, zakończyły się zapisy do XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Do największych rozgrywek piłkarskich dla dzieci w Europie zgłosiło się 320 tysięcy zawodników. Rozpoczynamy walkę o Wielki Finał na PGE Narodowym. I Ty możesz być jak Arkadiusz Milik czy Piotr Zieliński i spełnić swoje marzenia, rozpoczynając piłkarską przygodę od naszego Turnieju. Życzę Wam wielkiej sportowej rywalizacji, niesamowitych emocji, dobrej zabawy, a na najlepszych czekam na Narodowym. Powodzenia! – powiedział Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.
          Najwięcej drużyn zgłoszonych zostało do najstarszej kategorii wiekowej, czyli U-12, stanowiącej aż 42 proc. wszystkich zespołów. Dzieci do lat 10 stanowią 34 proc. uczestników. Cieszy także frekwencja w najmłodszej kategorii wiekowej. Mali piłkarze i piłkarki do lat 8 stanowić będą 24 proc. uczestników.
          - Na starcie nowej edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” życzę wszystkim uczestnikom dobrej zabawy, wytrwałości w dążeniu do celu oraz spełnienia piłkarskich marzeń. Od 10 lat, kiedy Tymbark jest głównym sponsorem Turnieju, każda kolejna edycja pokazuje, że w Polsce nie brakuje uzdolnionych piłkarsko dzieci. Udział w rozgrywkach jest dla nich szansą na odkrycie talentu oraz zagranie na Stadionie PGE Narodowym, a w przyszłości pójście w ślady Ambasadora Turnieju - Arkadiusza Milika. Najważniejsze jest jednak to, że dla setek tysięcy dzieci Turniej może być początkiem przygody ze sportem, która zostaje na całe życie – powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Maspex.

          Koniec zapisów oznacza start pierwszych meczów na etapie gminnym i powiatowym. Te rozpoczną się w poszczególnych województwach jeszcze w październiku. Pierwsza faza Turnieju potrwa do marca 2017 roku. Harmonogramy rozgrywek dostępne są na oficjalnej stronie Turnieju www.zpodworkanastadion.pl. Eliminacje gminne i powiatowe będą się toczyć równolegle dla drużyn dziewcząt i chłopców ze wszystkich kategorii wiekowych, a zwycięskie drużyny zakwalifikują się do Finałów Wojewódzkich rozgrywanych na przełomie marca i kwietnia 2017 roku.

NAJLEPSI ZAGRAJĄ NA STADIONIE PGE NARODOWYM

          Zwycięzców XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznamy 2 maja 2017 roku na murawie Stadionu PGE Narodowego w Warszawie. Mecze finałowe rozegrane zostaną bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski. Nagrodą główną dla najlepszy zespołów chłopców i dziewcząt do lat 10 i 12 będzie wyjazd na wyjątkowy mecz piłkarski.

          - Jako ambasador, wiem ile ten Turniej daje dzieciom korzyści, bo sam w nim występowałem i wiem, że jest to dobry początek, żeby w przyszłości poważnie myśleć o graniu w piłkę. Ja w dzieciństwie nie miałem możliwości zagrania na takim stadionie jak PGE Narodowy, ale gdybym teraz był dzieckiem i miał taką możliwość to zrobiłbym wszystko by tam zagrać – powiedział Arkadiusz Milik, napastnik reprezentacji Polski i Ambasador Turnieju.


TURNIEJ PRZYSZŁYCH REPREZENTANTÓW POLSKI
          Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym w Europie. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziesięciu lat firma Tymbark. Celem Turnieju jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń. Ambasadorem Turnieju jest Arkadiusz Milik.
          Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: m.in. Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka oraz Pauliny Dudek.
          Honorowy patronat na XVII edycją Turnieju sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Rozgrywki swoim patronatem objęli również: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl

Dodatkowe materiały (w tym zdjęcie i infografika) znajdują się na Dropboxie (https://www.dropbox.com/sh/99u5lqvu62od10w/AAArPWr_groBNjbjuOMpU6ITa?dl=0)

Dodatkowych informacji udzielają:
Ewa Szumowska – osoba odpowiedzialna za Turniej z ramienia PZPN