Będzie nowy, komfortowy i wyposażony w specjalistyczny sprzęt do ratowania mienia i ludzi. Ochotnicza Straż Pożarna w Modliborzycach będzie mieć nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy.

          Przetarg do dostawę pojazdu właśnie został rozstrzygnięty, a zakup ma być sfinalizowany jeszcze w tym roku.

          - OSP Modliborzyce to największa i najbardziej aktywna jednostka w gminie, która najczęściej bierze udział w akcjach ratowniczych przy drodze krajowej nr 19. Do tej pory miała do dyspozycji podobny pojazd, wyprodukowany w 1993 roku, który teraz trafi do innej jednostki - mówi burmistrz Modliborzyc Witold Kowalik.

          Nowe auto będzie mieć napęd na cztery koła, kabinę dla 6 osób, zbiornik na wodę o pojemności co najmniej 2,5 tysiąca litrów, agregat, motopompę, sygnalizację świetlną i dźwiękową oraz pełne oznakowanie.

          Zakup będzie kosztować prawie 670 tysięcy złotych, z czego 320 tysięcy to pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, dotacja w wysokości 60 tysięcy z tego samego funduszu oraz środki Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, która wspiera jednostki działające w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

          Zgodnie z umową, która ma być podpisana w najbliższych dniach, nowy pojazd ma być dostarczony do OSP Modliborzyce do 27 grudnia.