11 listopada 2016 r. obchodziliśmy 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym dniu, wspólnie z władzami samorządowymi, radnymi, delegacjami i przybyłymi mieszkańcami uczczono w naszej gminie tą szczególną datę w naszej historii.

          Tegoroczne obchody rozpoczęły się zbiórką pocztów sztandarowych i przemarszem uczestników zebranych przy budynku Urzędu Miejskiego w Modliborzycach do Kościoła Parafialnego pw. Św. Stanisława BiM w Modliborzycach, gdzie odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po zakończonym nabożeństwie uczestnicy obchodów przeszli na rynek w Modliborzycach, gdzie władze gminy oraz delegacje złożyły wieńce pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

          Zebranych powitał Piotr Rogoża – Przewodniczący Rady Miejskiej w Modliborzycach, który przypomniał, że święto 11 listopada to symbol miłości do Ojczyzny, walki o wolność oraz symbol wiary w zwycięstwo.

          Głos zabrał również Zygfryd Głowacki – mieszkaniec Modliborzyc, który wygłosił okolicznościowe przemówienie.

          Następnie wszyscy zgromadzeni udali się do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie uczniowie Zespołu Szkół w  Modliborzycach przedstawili montaż słowno-muzyczny zatytułowany ”Drogi do Wolności”.

          Zebranym gościom w tegorocznych obchodach towarzyszyła Orkiestra Dęta z Wierzchowisk. Kokardy narodowe przygotowała Młodzieżowa Rada Miejska w Modliborzycach.

          Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznych obchodów Święta Niepodległości oraz uczestnikom, składamy serdecznie podziękowania.

GALERIA