Prawie 90 zawodniczek i zawodników w wieku od 16 do 69 lat stanęło na starcie pierwszego Charytatywnego Biegu Mikołajkowego i Nordic Walking w Modliborzycach.

          Podczas imprezy, która odbyła się w niedzielę 4 grudnia, zebrano ponad 3,5 tysiąca złotych.Pieniądze pochodziły ze startowego oraz były zbierane wśród kibiców, wspierających zawodników na starcie i mecie, usytuowanej na miejscowym rynku. Cały dochód z imprezy, czyli 3 tysiące 507 złotych, zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację 7-letniej dziewczynki z gminy Modliborzyce. - Startowe wynosiło 25 złotych, ale byli tacy, którzy przekazywali większe kwoty. W biegu wzięło udział 50 osób, natomiast w marszu nordic walking 36 pań. Wszyscy, którzy dotarli do mety otrzymali medale, a zwycięzcy także puchary. Większość startowała w czapkach, a niektórzy nawet w pełnym ekwipunku św. Mikołaja. Przed startem rozgrzewkę poprowadziła instruktorka fitness Dagmara Markiewicz, a na mecie częstowaliśmy gorącą grochówką kawa i herbatą - podsumowują organizatorzy. Wśród uczestników byli nie tylko mieszkańcy gminy Modliborzyce, ale również zawodnicy z Janowa Lubelskiego, Kraśnika, Lublina czy Zaklikowa, a nawet reprezentanci województwa podkarpackiego ze Stalowej Woli.

          Bieg kobiet wygrała Angelika Gałus z Lublina, która wyprzedziła Dagmarę Markiewicz z Puław i Katarzynę Śmietanę z Modliborzyc. Wśród mężczyzn pierwszy linię mety minął Dariusz Listopad z Janowa Lubelskiego, drugie miejsce zajął Marcin Gąbka z Modliborzyc, a trzeci był Marcin Nowak ze Stalowej Woli. Triumfatorką marszu z kijkami okazała się Edyta Hajzer-Tes z Majdanu Modliborskiego, druga była Ewa Skupińska-Misiak ze Stojeszyna Drugiego, a trzecia Marta Janik z Modliborzyc.

Rywalizacji sportowej towarzyszył konkurs na najlepszy strój Mikołaja, który wygrała... śnieżynka - Anna Recław z Majdanu Modliborskiego.

          Organizatorzy biegu z Urzędu Miejskiego, Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego i Ochotniczej Straży Pożarnej w Modliborzycach, cieszą się, że ich propozycja spotkała się tak dużym zainteresowaniem i już zapraszają na kolejne imprezy łączące aktywny wypoczynek z pomocą dla potrzebujących.

GALERIA