Św. Mikołaj odwiedzał grzeczne dzieci we wtorek, a dzień później jego święto śpiewająco uczcili uczestnicy Mikołajkowego Konkursu Piosenki, który po raz szósty zorganizował miejscowy ośrodek kultury.

W środę 7 grudnia do wokalnej rywalizacji przystąpiło ponad 40 wokalistów, a ich popisy oceniało profesjonalne jury, które przyznało nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych.
Wybór nie był łatwy, dlatego w kilku przypadkach członkowie komisji przyznali po dwie a nawet trzy równorzędne nagrody. Wśród najmłodszych uczestników w wieku przedszkolnym jurorom najbardziej spodobał się występ Nataszy Wieczorek i Mai Kamińskiej. Na drugie zasłużyli Adam Lenart i Antoni Jaskowski, a na trzecie Aleksandra Surowska oraz Julia Dziewa i Milena Łupina. W grupie uczniów z klas I - III szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Kinga Spryszak, drugie ex aequo Łucja Lenart i Maria Biały, a trzecie Wiktoria Suchora i Kinga Gałus, które również otrzymały nagrody ex aequo. Pierwszą nagrodę spośród uczniów starszych klas podstawówek wyśpiewała Julia Jaskowska, druga trafiła do Szymona Lenarta, a trzecia przypadła Dominice Szczecki
ej i Jagodzie Lenart. W najstarszej grupie wokalistów najlepiej wypadła Maria Lenart, a drugie miejsce zajęły ex aequo Izabela Widz i Karolina Ślusarska. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki i pamiątkowe dyplomy, a występy oceniali w tym roku dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Polichnie Marian Giska i muzyk Franciszek Kamiński.