12-letnia Julia Fijałkowska z Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach została laureatką 23. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie. W finale, który zakończył się w miniony weekend, młoda wokalistka zajęła drugie miejsce w kategorii solistów dziecięcych.Członkowie jury docenili Julię Fijałkowską za dwie kolędy - "Oj maluśki, maluśki" i "Całą noc padał śnieg".

          Był to drugi występ podopiecznej Jadwigi Wieżyńskiej na prestiżowej imprezie w Będzinie. - Sama nominacja do finału była ogromnym sukcesem, a Julii udała się ta sztuka już w ubiegłym roku, gdy debiutowała na tym festiwalu. Tegoroczny występ był jeszcze lepszy, czego potwierdzeniem są oceny jurorów, a sukces jest tym większy, że województwo lubelskie reprezentowała niewielka liczba wykonawców - mówi Jadwiga Wieżyńska, która rozpoczęła pracę z Julią Fijałkowską, gdy ta miała zaledwie 5 lat. Według jej opiekunki artystycznej to dobry wiek, by zaczynać naukę śpiewu. W przypadku 12-letniej dzisiaj Julii Fijałkowskiej dużą rolę w rozwoju jej talentu mają rodzice, w tym mama, która również była podopieczną Jadwigi Wieżyńskiej.

          Podium w Będzinie to kolejny sukces Julii Fijałkowskiej, która ma na swoim koncie nagrody w wielu innych konkursach i festiwalach regionalnych oraz ogólnopolskich. To już drugie jej osiągnięcie w tym roku. Tydzień wcześniej wokalistka zdobyła "Złotą Gwiazdkę" na 17. Spotkaniu z Kolędą i Pastorałką w Zamościu.