Prawie dwukrotnie więcej niż przed rokiem i około 2,5 tysiąca więcej niż wynosi dotychczasowy rekord zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Modliborzycach i okolicy.

          Tym razem do puszek wolontariuszy i podczas koncertu w miejscowym ośrodku kultury udało się zebrać 6 tysięcy 471 złotych i 46 groszy oraz prawie 2 euro.
          Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach Andrzej Rząd podkreśla, że duży udział w tak efektywnej zbiórce miały wolontariuszki z Janowa Lubelskiego, które przyniosły do sztabu ponad 2 tysiące 300 złotych. - Biorąc pod uwagę tylko gminę Modliborzyce zebrana kwota też jest rekordowa, bo przekroczyła 4 tysiące, a w zbiórce wzięło udział 8 kwestarzy, z których najwięcej, bo ponad 1350 złotych zebrali Bartłomiej Tchórz z Patrycją Krzysztoń z Modliborzyc. Poza tym ze sprzedaży gadżetów, które przekazała Fundacja WOŚP i bank Pekao S.A., uzyskaliśmy 822 złote - podsumowuje dyrektor Rząd.

          Oprócz Janowa Lubelskiego i Modliborzyc wolontariusze czekali na darczyńców w Wierzchowiskach, a główna część orkiestrowego grania odbyła się w siedzibie GOK. Na scenie prezentowali się m.in. orkiestra dęta z Wierzchowisk, przedszkolaki z Modliborzyc, soliści i zespoły działające w ośrodku kultury, kabarety i Klub Seniora oraz zespół "Dziadek" z Janowa Lubelskiego.

          Występom artystycznym towarzyszyły pokazy przygotowane przez druhów z OSP Modliborzyce, którzy prezentowali swoje umiejętności w prowadzeniu akcji ratowniczych dumnie eksponując m.in. nowy samochód, który mają zaledwie od kilku tygodni.

Był to 25. Finał WOŚP w Polsce i na świecie, a 15. w Modliborzycach.