Gmina Modliborzyce ma dwoje reprezentantów w gronie laureatów tegorocznego Międzyszkolnego Konkursu "Od gimnazjalisty do finansisty". W jego trzeciej edycji główną nagrodę otrzymała Justyna Pikula z Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół w Modliborzycach, a drugie miejsce zajął Przemysław Nosal z Zespołu Placówek Oświatowych w Stojeszynie Pierwszym.

          W konkursie, organizowanym przez Szkolne Koło "Młodego Ekonomisty" w Zespole Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim pod patronatem miejscowego Banku Spółdzielczego, wzięło udział 33 gimnazjalistów. Byli to reprezentanci placówek z powiatów biłgorajskiego, janowskiego i kraśnickiego, którzy musieli się wykazać ogólną wiedzą ekonomiczną, bankową, wiedzą o społeczeństwie i znajomością podstaw przedsiębiorczości.

          Sukces gimnazjalistów z gminy Modliborzyce jest tym większy, że w zgodnej opinii organizatorów i obserwatorów zmagań, poziom wiedzy uczestników z roku na rok jest coraz wyższy, a zadania nie należą do łatwych.

          Oprócz Justyny Pikuli i Przemysława Nosala Gmina Modliborzyce miała w finale także czworo innych reprezentantów. To Ewelina Gąska i Łucja Wieleba z PG w Modliborzycach oraz Cezary Piotrowski i Paulina Wieczorek z ZPO w Stojeszynie Pierwszym, która była najbliżej podium, zajmując ostatecznie wysokie, piąte miejsce.

Uczniów z Modliborzyc do konkursu przygotowywał Grzegorz Biały, a opiekunem gimnazjalistów ze Stojeszyna Pierwszego był Grzegorz Ciupak.

600x0gimnazjalisci-finansisci-1
600x0gimnazjalisci-finansisci-2
600x0gimnazjalisci-finansisci-4
600x0gimnazjalisci-finansisci-3
600x0gimnazjalisci-finansisci-5
600x0gimnazjalisci-finansisci-7
600x0gimnazjalisci-finansisci-8
600x0gimnazjalisci-finansisci-6
600x0gimnazjalisci-finansisci-9