Siedmioro uczniów z Wierzchowisk Drugich i Modliborzyc będzie reprezentować Gminę Modliborzyce w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

W eliminacjach gminnych, które odbyły się w piątek 3 marca, o nominacje ubiegało się 20 kandydatów ze szkół w Modliborzycach, Stojeszynie Pierwszym i Wierzchowiskach Drugich.

          Najpierw uczestnicy pisali test składający się z 20 pytań, dotyczących m.in. znajomości przepisów pożarniczych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki o czym może świadczyć fakt, że jeden z uczniów zdobył maksymalną liczbę 20 punktów, kolejny tylko o 1 mniej, a następni zakończyli ten etap z 18 punktami - relacjonuje członek jury Damian Piotrowski, który w Urzędzie Miejskim w Modliborzycach zajmuje się OSP. Druga, ustna część konkursu była nieco mniej udana, czego główną przyczyną, zdaniem członków komisji, był stres i trema. Najlepsi okazali się uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego w Wierzchowiskach Drugich, którzy zdobyli wszystkie nominacje w kategorii podstawówek i gimnazjów. W młodszej grupie najlepiej spisali się Mikołaj Żuraw i Rafał Wołoszynek, a w starszej - Karol Latus i Piotr Szpyra, który jako jedyny w części pisemnej zdobył maksymalną liczbę punktów. Listę nominowanych uzupełniają Paulina Ciupak, Aleksandra Wielgus i Przemysław Gąska z LO w Modliborzycach. Oprócz Damiana Piotrowskiego wiedzę uczniów sprawdzali: młodszy brygadier Piotr Nosal z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim oraz nauczyciele - Tomasz Mazur z ZS w Modliborzycach i Jarosław Wielgus z ZS w Wierzchowiskach Drugich. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody - min. pendrive-y, latarki do rowerów, notesy i kubki, które w imieniu burmistrza Modliborzyc wręczyła sekretarz gminy Marzena Dolecka-Jocek.

411x0pozarniczy-gminny2017-b
pozarniczy-gminny2017-a
pozarniczy-gminny2017-c
411x0pozarniczy-gminny2017-f
pozarniczy-gminny2017-d
pozarniczy-gminny2017-e