Siatkarze Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Modliborzyc drugi raz rzędu wygrali Powiatową Ligę Amatorów Siatkówki. Ostateczne rozstrzygnięcia tegorocznego cyklu zapadły podczas ostatniego z trzech turniejów, który odbył się w niedzielę 26 marca w Trzydniku Dużym.

Ubiegłoroczni mistrzowie i liderzy tegorocznych zmagań w ostatnim meczu grupowym pokonali 3:1 "Wilki" SPS "Perłę" Rudnik", a w finale, w takim samym stosunku, wygrali z pierwszym zespołem KS GOK Trzydnik Duży.

W zakończonej w ten weekend edycji PLAS rywalizowało sześć zespołów, które grały ze sobą w trzech turniejach. Ekipa z Modliborzyc okazała się jedynym zespołem, który wygrał wszystkie mecze. Drugie miejsce zajął pierwszy zespół KS GOK Trzydnik Duży, a trzecie "Trójka" Kraśnik.

W zwycięskiej drużynie GUKS Modliborzyce w tegorocznej edycji PLAS grali: Szymon Bęcała, Zenon Biegas, Marcin Dziura, Mateusz Gałus, Dariusz Gumienik, Mateusz Jaskowski, Piotr Jaskowski, Mateusz Kutyła, Przemysław Kutyła, Grzegorz Nieborak, Damian Piotrowski, Paweł Piotrowski, Sebastian Sołtys, Michał Surtel, Artur Światek i Łukasz Wróbel.

Drużyna z Modliborzyc jeszcze nie kończy sezonu, a w najbliższy weekend rozegra ostatnią serię spotkań serii zasadniczej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Frampola. W tych zawodach GUKS również jest liderem, ale w sobotę 1 kwietnia okaże się czy podtrzyma znakomitą passę i zagra o zwycięstwo w kolejnych rozgrywkach. Turniej finałowy odbędzie się 8 kwietnia.