Drużyna Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Modliborzyce zagra w finale Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Frampola.

          O tym czy zdobędzie to trofeum przekonamy się za tydzień. Zespół, prowadzony przez grającego trenera Piotra Jaskowskiego, uzyskał awans bez walki, ponieważ w ostatniej serii spotkań rundy zasadniczej GUKS miał zagrać z "Wysoczanką" Wysokie, ale rywale nie stawili się na mecz. Po walkowerze 2:0 ekipa z Modliborzyc zajęła pierwsze miejsce, zdobywając tyle samo punktów co drugi w tabeli zespół z Niemirowa, który miał gorszy bilans setów i to te dwie ekipy zagrają o główne trofeum. W rundzie zasadniczej wygraliśmy wszystkie nasze mecze, łącznie ze spotkaniem z Niemirowem. Za pierwszym razem wygraliśmy z nimi 2:1, ale szanse w finale są równe. Tym razem trzeba wygrać trzy, a nie dwa sety jak w rundzie zasadniczej i to do 25 punktów. Rywale prezentują wysoki poziom, ale my walczymy o wygraną w każdym spotkaniu i tak samo będzie w najbliższa sobotę - zapowiada w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową Piotr Jaskowski. Oprócz niego o triumf w całym turnieju grają: Szymon Bęcała, Zenon Biegas, Marcin Dziura, Mateusz Gałus, Dariusz Gumienik, Mateusz Jaskowski, Mateusz Kutyła, Przemysław Kutyła, Grzegorz Nieborak, Damian Piotrowski, Paweł Piotrowski, Sebastian Sołtys, Michał Surtel, Artur Światek i Łukasz Wróbel.

Do końca tego tygodnia GUKS ma być zgłoszony jeszcze do rywalizacji w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim. Udziałem w tej rywalizacji siatkarze z Modliborzyc zakończą obecny sezon.