Uczennice Zespołu Szkół w Modliborzycach zagrają w ogólnopolskim finale Turnieju Piłkarskiego "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku".

          Piłkarki z Modliborzyc grają w tych zawodach od lat, ale w tym roku po raz pierwszy wywalczyły prawo gry w ostatniej fazie rozgrywek. Szkolna reprezentacja U-10 prowadzona przez Tomasza Nalepę zdobyła awans podczas turnieju wojewódzkiego, który odbył się w środę 5 kwietnia w Międzyrzecu Podlaskim. Zawody rozpoczęły się od fazy grupowej, w której piłkarki z Modliborzyc wygrały 3:1 z rywalkami z Zamościa i 7:0 z "Płomykiem" Różanka. Kolejny mecz to następna wysoka wygrana 5:0, która otworzyła podopiecznym Tomasza Nalepy drogę do półfinału. W tej fazie zawodów łatwych przeciwników nie było, a spotkania były bardzo wyrównane i - jak się okazało - szczęśliwe dla drużyny z Modliborzyc. By zagrać w finale środowego turnieju dziewczynki musiały pokonać drużynę z Grabowa Szlacheckiego, która okazała się bardzo wymagającym rywalem. W regulaminowym czasie gry był remis 4:4 i o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Te lepiej wykonywały podopieczne Tomasza Nalepy, które wygrały 2:1. Seria "jedenastek" była potrzebna także do wyłonienia zwycięzcy całego turnieju, ponieważ mecz finałowy między drużynami z Modliborzyc i z Ostrowa Lubelskiego zakończył się wynikiem 2:2. W rzutach karnych znowu było 2:1 dla piłkarek Modliborzyc i to one zagrają w ostatniej fazie turnieju "Z podwórka na stadion". Dziewczynki mają powody do radości, a ich trener jest dumny z postawy swoich zawodniczek. - Przed zawodami przeczuwałem, że może być dobrze, ale nie spodziewałem się, że rywalizacja będzie tak zacięta a o wynikach będą decydować karne. Tym bardziej, że w ostatnich turniejach nie byliśmy najlepsi w "jedenastkach", ale tym razem mieliśmy szczęście. Meczu finałowego też nie rozpoczęliśmy dobrze, bo po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:2. W drugiej dziewczynki odwróciły losy spotkania, by ostatecznie wywalczyć zwycięstwo w turnieju i awans na zawody w Warszawie - cieszy się w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową Tomasz Nalepa. Jednocześnie przypomina, że przed trzema laty jego podopieczne, wtedy z drużyny U-8, również wygrały turniej wojewódzki, ale zgodnie z ówczesnym regulaminem na tym etapie tak młode zawodniczki kończyły udział w Pucharze Tymbarku.  

          Awans do tegorocznego finału wywalczyły: Gabriela Kawęcka, Aleksandra Jocek, Ada Kapusta, Magdalena Mazur, Kinga Spryszak, Agata Pikula, Agata Zarzeczna i Kamila Kędziora oraz ich młodsze koleżanki Paulina Mickiewicz i Maja Wieleba. Ostatni etap zmagań rozpocznie się pod koniec kwietnia od półfinałów ogólnopolskich, a ich zwycięzcy zagrają finały na Stadionie Narodowym. Wszystkie finalistki będą mogły obejrzeć finał tegorocznych rozgrywek o Puchar Polski, który zostanie rozegrany na tej samej arenie 2 maja. W czwartek 6 kwietnia w ślady młodszych koleżanek mogą pójść dziewczęta z drużyny U-12, które o awans również powalczą w Międzyrzecu Podlaskim. To już 17 edycja turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", który jest największą tego typu imprezą dla dzieci w Europie.