Wola walki, ambicja i zaangażowanie nie wystarczyły piłkarkom Zespołu Szkół w Modliborzycach z drużyny U-12, by awansować do ogólnopolskiego finału Turnieju Piłkarskiego "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku".

W zawodach wojewódzkich, które odbyły się w czwartek 6 kwietnia w Międzyrzecu Podlaskim, podopieczne Tomasza Nalepy rozegrały trzy mecze.

          Pierwsze spotkanie w fazie grupowej dziewczęta z Modliborzyc wygrały z Ludwinem 2:0, ale w kolejnych musiały uznać wyższość rywalek z Biłgoraja, które okazały się bezkonkurencyjne i na tym etapie zmagań wygrały wszystkie mecze, oraz z Huty Dąbrowy.

          W zespole z Modliborzyc zagrały: Kinga Moskowicz, Karolina Wielgus, Sylwia Ochocka, Katarzyna Krasowska, Wiktoria Kisiel, Julia Janik, Wiktoria Hajzer, Patrycja Zioło, Patrycja Mickiewicz i Emilia Śmietana.

          Mimo niepowodzenia drużyny U-12 ZS w Modliborzycach będzie mieć swoją reprezentację w warszawskich finałach tegorocznych zmagań o Puchar Tymbarku, ponieważ dzień wcześniej, również w Międzyrzecu Podlaskim, awans wywalczyły piłkarki U-10. Tomasz Nalepa zapowiada, że kilka tygodni, które pozostały do występu w Warszawie, jego podopieczne wykorzystają na doskonalenie niektórych elementów gry, w tym staranności podań i szybkości.

         Dziewczynki z U-10 jeszcze nie wiedzą z kim zmierzą się w walce o ostateczne trofeum. O tym zadecyduje losowanie, a jego wyniki piłkarki z Modliborzyc poznają tuż przed rozpoczęciem finałowych zawodów, które zostaną rozegrane na przełomie kwietnia i maja. Najlepsze ekipy zagrają na Stadionie Narodowym, a wszystkie finalistki obejrzą mecz o Puchar Polski, w którym Arka Gdynia Zagra z Lechem Poznań.