Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath czy Jimi Hendrix - to artyści, którzy w swojej twórczości wykorzystywali harmonijkę ustną.

          Pierwotnie wybrzmiewała ona w muzyce ludowej i do tej tradycji wracają organizatorzy Wojewódzkich Przeglądów Muzykujących na Harmonijkach Ustnych, które odbywają się w Modliborzycach.
Tegoroczna impreza odbędzie się w miejscowym ośrodku kultury 7 maja, a artyści, którzy chcą w niej wystąpić mogą się zapisywać do 2 maja.

          W przeglądzie mogą wziąć udział soliści grający na harmonijkach ustnych albo innych "instrumentach", na przykład grzebieniu czy liściu, a także duety "duży-mały". Każdy z wykonawców ma przygotować trzy utwory, w tym jedną melodię ludową, a czas prezentacji nie może przekroczyć 10 minut.

          Poza konkursem mogą wystąpić muzycy, wykonujący na harmonijce ustnej inne odmiany muzyki, na przykład jazz czy blues.

          Pełny regulamin przeglądu jest dostępny na stronie: www.gokmodliborzyce.pl, a dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem: 15 871 50 21 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

          Do udziału w imprezie zachęcają Gminny Ośrodek Kultury i Urząd Miejski w Modliborzycach oraz Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim.