Zapowiada się emocjonujące sportowe wydarzenie: jeden z najwybitniejszych polskich rowerzystów Cezary Zamana zorganizuje 3 maja w Janowie Lubelskim wyścig kolarski. Ścigać może się każdy.

To wyśmienita propozycja na spędzenie narodowego święta: stanąć na starcie zawodów, obok setek miłośników kolarstwa z całej Polski, a następnie taktycznie rozgrywać wyścig na trasie wytyczonej przez samego mistrza Polski i zwycięzcę Tour de Pologne, Cezarego Zamanę. Do wyboru dwa, równie pasjonujące dystanse: ½ Pro (czyli 52 kilometry) oraz Pro (92 kilometry).

          Organizowany w Janowie Lubelskim wyścig jest częścią ogólnopolskiego cyklu Cisowianka Road Tour. To pierwszy w Polsce cykl wyścigów szosowych dla amatorów. „Bardzo starannie dobierałem miejsca dla poszczególnych etapów. Brałem pod uwagę wiele czynników i inspirowałem się znanymi na cały świat klasykami, jak chociażby tryptyk ardeński. Janów Lubelski urzekł mnie zachwycającymi krajobrazami Roztocza oraz licznymi wzniesieniami” – wyjaśnia Cezary Zamana, pomysłodawca Cisowianka Road Tour oraz dyrektor sportowy wyścigu.

Na wyścig można zapisywać się przez Internet (www.tour.zamanagroup.pl) lub 2 i 3 maja w biurze zawodów (Ośrodek Rekreacyjny Zoom Natury, ul. Świerdzowa 41).

Zachęcamy wszystkich naszych mieszkańców do udziału w zawodach: czynnie, czyli na siodełku lub jako kibice, dopingujący rowerzystów na trasie. Wystartują oni z ulicy Jana Pawła II – grupa ½ Pro o godzinie 12.05, grupa Pro o 12.00.

Podczas gdy coraz więcej Polaków emocjonuje się sukcesami Rafała Majki czy Michała Kwiatkowskiego, my już 3 maja na własne oczy będziemy mogli przekonać się w Janowie Lubelskim, jak fascynującym sportem jest kolarstwo. Profesjonalna oprawa, zapewniona przez drużynę Cezarego Zamanę, pomoże też nam poczuć atmosferę rowerowego peletonu – coś, co do tej pory znaliśmy tylko z relacji telewizyjnych.