Historyczny występ ma za sobą piłkarska reprezentacja dziewczynek U-10 z Zespołu Szkół w Modliborzycach.

W długi majowy weekend podopieczne Tomasza Nalepy zagrały w finałach ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku".Po emocjonujących i - jak się okazało - pechowych zmaganiach piłkarki z Modliborzyc zajęły 12 miejsce w kraju. Tomasz Nalepa uważa, że mimo przeciwności losu, kontuzji i niekorzystnych decyzji arbitrów, jego podopieczne mogą być z siebie dumne, ponieważ za sukces należy uznać już sam awans do finałów w Warszawie.

          W pierwszej fazie finałowego turnieju zespół ZS Modliborzyce zmierzył się z KKS Katowice, "Stilonem" Gorzów i "Varsovią Girls". - Rywalki okazały się zbyt silne, a poza tym jedna z naszych zawodniczek po brutalnym faulu trafiła do karetki. Kolejne spotkanie z PSP Kunów w województwie świętokrzyskim zakończyło się wygraną w serii rzutów karnych po bezbramkowym remisie w regulaminowym czasie gry - relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową Tomasz Nalepa.

          Jeszcze bardziej dramatyczny przebieg miał kolejny mecz, w którym dziewczynki z Modliborzyc zagrały bez swojej liderki Gabrieli Kawęckiej z UKS 10 Łomża. - Znowu był remis i rzuty karne, w których prowadziliśmy 2:0, a nasza bramkarka spisywała się znakomicie. Gdy wydawało się, że wygramy sędzia ogłosił, że... karne trzeba powtórzyć, ponieważ pierwsza zawodniczka z przeciwnej drużyny wykonała "jedenastkę"... bez gwizdka. Protesty u organizatorów nic nie dały i ostatecznie to nasz przeciwnik wygrał 2:1 - mówi Tomasz Nalepa. W ostatnim spotkaniu jego podopieczne uległy rywalkom z "Juniora" Krzeszowice z Małopolski.
---
          Udział w finałowych zmaganiach był dla uczennic ZS w Modliborzycach nie tylko okazją do podnoszenia umiejętności piłkarskich i rywalizacji z najlepszymi drużynami w Polsce, ale również zwiedzenia stadionu "Legii" Warszawa i spotkań m.in. z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewem Bońkiem, selekcjonerem reprezentacji Adamem Nawałką i dyrektorem kadry Tomaszem Iwanem. Dziewczynki obejrzały też mecze finałowe na Stadionie Narodowym. Puchar Tymbarku w tej kategorii wiekowej wywalczył... KKS Katowice, z którym drużyna z Modliborzyc mierzyła się w fazie grupowej. Wszystkie zespoły, które awansowały do ostatniej rundy zawodów w Warszawie obejrzały również finał Pucharu Polski, w którym "Arka" Gdynia sensacyjnie wygrała po dogrywce 2:1 z "Lechem" Poznań".

          ZS Modliborzyce reprezentowały: Gabriela Kawęcka, Aleksandra Jocek, Ada Kapusta, Magdalena Mazur, Kinga Spryszak, Agata Pikula, Agata Zarzeczna i Kamila Kędziora oraz ich młodsze koleżanki Paulina Mickiewicz i Maja Wieleba.

411x0tymbark2017-final-a
tymbark2017-final-b
tymbark2017-final-c