Od czerwca 2016 roku w naszej gminie działa Młodzieżowa Rada Miejska. Po roku działalności, jako jej przedstawiciele, możemy pochwalić się pierwszymi małymi sukcesami.

          Otóż, dzięki naszym staraniom, w Liceum Ogólnokształcącym w Modliborzycach od następnego roku szkolnego uczniowie będą mieli możliwość uczenia się dodatkowego języka, mianowicie języka niemieckiego.
Jest to dla nas duże osiągnięcie, gdyż wiele osób przy wyborze szkoły średniej zwraca dużą uwagę na ten przedmiot. Mamy nadzieję, że zainteresowanie naszą szkołą wzrośnie właśnie dzięki temu.
          Ponadto Młodzieżowa Rada Miejska brała czynny udział w przygotowaniu promocji Liceum Ogólnokształcącego w Modliborzycach na dniach otwartych. Dzięki naszym pomysłom i zaangażowaniu przyjezdni mieli przyjemność skorzystania z wszelkich atrakcji tej szkoły.
Bartłomiej Ostrowski, członek Rady, przygotował film promujący szkołę, inni wzięli udział w części artystycznej. Z naszych obserwacji wynika, że gimnazjalistom, którzy przyjechali zwiedzać nasze Liceum bardzo się u nas podobało.
          Innymi dowodami naszej działalności są przeprowadzone ankiety, dzięki którym wiemy, czego oczekuje od nas młodzież. Podjęliśmy już pierwsze kroki w sprawie promocji odblasków w naszej gminie, gdyż chcemy, aby każdy jej mieszkaniec, wychodząc wieczorną porą na zewnątrz, czuł się bezpiecznie.
Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim dorosłym, którzy nas wspierają i nieustannie motywują tj. dyrektorom szkół, członkom Rady Miejskiej, naszej pani opiekun i innym... Przed nami jeszcze rok pracy, ale w naszych głowach jest jeszcze mnóstwo pomysłów wartych zrealizowania.

Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej

Kinga Tylus