Czwarty Regionalny Zjazd Pszczelarzy odbędzie się w niedzielę 4 czerwca w Wierzchowiskach Pierwszych w gminie Modliborzyce.

W programie są prezentacje sprzętu i produktów pszczelich, podsumowanie konkursów o pszczołach i występy artystyczne, a gwiazdą imprezy będzie zespół "Power". Poczty sztandarowe kół pszczelarskich z całego regionu zbiorą się o 9.15 na placu przy Lokalnym Centrum Kultury w Wierzchowiskach Pierwszych, skąd przejdą do kościoła parafialnego na mszę świętą.

Eucharystii będzie przewodniczyć, pochodzący z Wierzchowisk Drugich, ksiądz Tomasz Szostek z Caritas Diecezji Sandomierskiej, a oprawę muzyczną zapewni Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach. Oficjalną część zjazdu otworzą, ponownie na placu przy LCK, organizatorzy - starosta janowski Grzegorz Pyrzyna, burmistrz Modliborzyc Witold Kowalik i prezes Gminnego Koła Pszczelarzy w Modliborzycach Stanisław Pikula, a potem najbardziej zasłużeni pszczelarze odbiorą dyplomy i wyróżnienia. Wśród nagrodzonych będzie kilkanaście osób, które otrzymają złote, srebrne i brązowe krzyże zasługi.
            Niedzielna uroczystość będzie również okazją do rozstrzygnięcia konkursu na najładniejszą pasiekę, w którym nagrodami są m.in. drewniane ule, a także konkursu plastycznego dla dzieci "Pszczoła to skarb natury" oraz debiutów estradowych. --- Po raz pierwszy na pszczelarskim święcie wystąpi grupa "Ela i My" oraz zespół Stowarzyszenia Przyjaciół Pszczół "Pasieka" w Wierzchowiskach Pierwszych. Ponadto na scenie zaprezentują się: miejscowy chór parafialny, Orkiestra Dęta GOK w Modliborzycach oraz inne grupy wokalne i folklorystyczne z gminy Modliborzyce, a także zespół śpiewaczy "Belferki" z Biłgoraja, "Majdaniacy" z Majdanu Obleszcza i Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury w Batorzu. Z kolei Teatr "Tradycja" janowskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów wystawi widowisko dla dzieci "Wróżka", a występom będzie towarzyszyć kiermasz produktów pszczelich i wesołe miasteczko dla najmłodszych.