Reprezentacja Zespołu Szkół w Modliborzycach po kilkuletniej przerwie zdetronizowała Zespół Placówek Oświatowych w Stojeszynie Pierwszym i stanęła na najwyższym stopniu podium Mistrzostw w Lekkiej Atletyce Dzieci Młodzieży Gminy Modliborzyce.

Na szósty Gminny Dzień Sportu, który odbył się we wtorek 6 czerwca, złożyło się 26 konkurencji indywidualnych i zespołowych.Do rywalizacji przystąpiło około 250 zawodniczek i zawodników ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów gminy Modliborzyce. Zawody odbywały się w trzech grupach wiekowych, a punkty zdobyte przez poszczególnych zawodników lub zespoły, były zaliczane do klasyfikacji szkolnej. ZSZ Modliborzyce zdobył łącznie 37 medali, w tym aż 15 złotych. Uczniowie tej placówki dołożyli jeszcze 9 srebrnych i 13 brązowych krążków, wyprzedzając w klasyfikacji końcowej ZPO w Stojeszynie Pierwszym, który zgromadził 19 medali i Zespół Szkół w Wierzchowiskach Drugich z dorobkiem 22 krążków. O tym, która reprezentacja zajmie drugie i trzecie miejsce zadecydowała ranga medali. ZS w Wierzchowiskach Drugich zdobył ich więcej, ale w swoim dorobku miał tylko 4 złote.

          Zwycięzcy klasyfikacji szkolnej z ZS Modliborzyce wygrywali w biegach na 40 metrów dziewcząt i chłopców, na torze sprawnościowym dziewcząt i chłopców z klas I - III oraz rzutach piłeczką palantową dziewcząt w tej samej kategorii wiekowej, biegach na 60 metrów, 400 metrów i sztafecie 4 x 100 metrów, a także rzutach piłeczką palantową dziewcząt i chłopców z klas IV - VI, oraz sztafecie 4 x 100 metrów gimnazjalistów i pchnięciu kulą gimnazjalistek.

          Reprezentanci ZPO w Stojeszynie Pierwszych zwyciężali w biegach na 100 i 400 metrów gimnazjalistek i gimnazjalistów, a także sztafecie 4 x 100 metrów gimnazjalistek i skoku w dal gimnazjalistek oraz pchnięciu kulą chłopców w tej samej kategorii wiekowej.

          Z kolei uczniowie ZS w Wierzchowiskach Drugich triumfowali w rzutach piłeczką palantową chłopców z klas I - III, skokach w dal dziewcząt i chłopców z klas IV - VI oraz skokach w dal gimnazjalistów.

          Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, a drużyny szkolne puchary, które wręczali burmistrz Modliborzyc Witold Kowalik i przewodniczący rady miejskiej Piotr Rogoża. Wszyscy uczestnicy odebrali pamiątkowe dyplomy, a po zakończeniu sportowej rywalizacji mogli posilić się kiełbaską z grilla, lodami i napojami, które ufundował urząd miejski.

          Koordynatorem zawodów był Gminny Organizator Sportu w Modliborzycach Piotr Jaskowski, który przygotował je we współpracy z burmistrzem, radą miejską i Gminnym Uczniowskim Klubem Sportowym w Modliborzycach.

GALERIA ZDJĘĆ