Księżniczki, Kot w Butach, wróżki, wiedźmy i wiele podobnych postaci przeszło w środę 7 czerwca ulicami Modliborzyc.

To uczestnicy, reaktywowanego po latach, "Korowodu Bajkowych Postaci", który zorganizowały miejscowa "Biblioteka u Kazimierza" i szkoła podstawowa.W stroje bohaterów bajek, baśni i powieści wcieli się uczniowie modliborzyckiej "podstawówki", którzy dumnie paradowali z placu szkolnego pod siedzibę biblioteki. Na miejscu dzieci wyjaśniały skąd wzięły swoje przebrania, prezentowały wiersze i zaśpiewały piosenkę "Cała Polska czyta dzieciom". - Takie korowody organizowaliśmy przed laty, a teraz wracamy do tego pomysłu, bo warto. Dzięki zaangażowaniu nauczycielki szkoły podstawowej Bożeny Pikuli i szkolnej bibliotekarki Magdaleny Wielgus, w korowodzie wzięło udział około 150 uczniów, z których połowa zgłosiła się do konkursu na najciekawszy bajkowy strój - relacjonują pracownicy modliborzyckiej książnicy.

          Jury nagrodziło: Kaczkę Dziwaczkę, Czerwonego Kapturka, Pszczółkę Maję, Pipi Langstrump, Zorro z koniem, piratkę, muszkieterkę, Alibabę i czarownicę.

          Autorzy pomysłu przyznają, że dzieci chętnie wzięły udział w reaktywowanym korowodzie. To okazja nie tylko do dobrej zabawy, ale też skuteczna forma promocji czytelnictwa wśród najmłodszych. - Bardzo często po takich wydarzeniach dzieci wracają do nas, namawiając na wizytę także swoich rodziców. Ci, choć czasem mają inne plany, przystają na te propozycje, uginając się pod siłą argumentów swoich pociech, popartych miłymi wspomnieniami z wcześniejszych odwiedzin - podkreślają pracownicy biblioteki w Modliborzycach.

          Na zakończenie korowodu wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, ufundowane przez Urząd Miejski w Modliborzycach, które wręczała sekretarz Marzena Dolecka-Jocek.

600x0bajkowy-korowod-1
600x0bajkowy-korowod-2
600x0bajkowy-korowod-3
600x0bajkowy-korowod-4
600x0bajkowy-korowod-5
600x0bajkowy-korowod-6
600x0bajkowy-korowod-7
600x0bajkowy-korowod-8
600x0bajkowy-korowod-9
600x0bajkowy-korowod-10
600x0bajkowy-korowod-12
600x0bajkowy-korowod-11
600x0bajkowy-korowod-13
600x0bajkowy-korowod-14
600x0bajkowy-korowod-15